A 17,4 milliárd Ft-os költségvetés elegendő arra, hogy a város egészét illetően színvonalas működés valósuljon meg, emellett folytatódhatnak a fejlesztések és a közösségi támogatások. A költségvetés megalkotása során nagyon sok érdekérvényesítés mentén felmerülő kérdést szükséges átgondolni, hiszen, ha pénzköltésről van szó, mindenkinek számtalan terve van. Minden szempontot mérlegelve, kompromisszumos döntés születik a büdzsé elfogadásakor.
Óváros esetében is számos igény és elvárás fogalmazódik meg, a legteljesebb tájékozódás érdekében napi kapcsolatban vagyok a városrészben lakókkal, emellett vannak önkormányzati gazdálkodásban jártas óvárosiak és közösségek, akik eljuttatják hozzám ötleteiket, véleményüket.
A döntéseken túl év közben több alkalom is van arra, hogy forrást teremtsünk az elmaradt igények pótlására, illetve a hirtelen, vagy rendkívüli körülmények megoldására. Ami a konkrét költségvetési tételeket illeti, a Kossuth Lajos utcai csapadékvíz-átemelő szivattyú karbantartására 4,4 millió Ft, az ERBE-telep szennyvíz-elvezetési műszaki tervdokumentációk elkészítésére pedig 18,4 Ft áll rendelkezésére. Az István király és a Szabadság u. sarki telken csapadékvíz-elvezetés kiépítése 15 millió Ft-os tételként szerepel, a városi köztemető ravatalozó épületének felújítására 2,9 millió Ft fordítható, az itt található padok cseréje és állagmegóvása 2,5 millió Ft-ból valósulhat meg.
Utak, járdák, parkok: a költségvetésben elkülönítésre került a Szabadság utcának és a Gyorma és István király utca közötti szakasz felújítása 95 millió Ft értékben. Megjegyzem, hogy már a költségvetés tárgyalásánál szóba került az összeg növelésének igénye, amire ígéret szerint visszatérünk. További tétel a Bulcsú utcai útfelújítások, amire 45 millió Ft áll rendelkezésre.
Szintén felújításra kerülnek parkok: a Köbüki, illetve a Sirály játszótér 25 millió Ft értékben. Szerepel a költségvetésben a zöldfelületek és parkok karbantartása között a Hun és Árpád utcai löszfal – alpinista módszerű biztosítással történő – kaszálása, valamint a Téglagyár és a Duna-part árterének kaszálása, ami növeli a szúnyoggyérítés eredményességét.
Fontos megemlíteni a Régészeti Park 4. számú épületének rekonstrukcióját, aminek bekerülési költsége 38,5 millió Ft.
Ami az óvárosi közösségeket illeti, az Önkormányzat jelentős támogatást nyújt a működésükhöz. A Battai Cserkész alapítvány 900 ezer Ft támogatásra számíthat, az Óvárosi Búcsú megrendezésére pedig a Barátság Kulturális Központ költségvetésében szerepel elkülönített összeg. Ugyancsak támogatja a város a Zenálkó Etel Közösségi Ház működését, továbbá támogatást nyújt a Szerb Nemzetiségi Önkormányzatnak, a Római Katolikus Egyházközösségének, illetve az Óvárosi Nyugdíjas Klubnak. Folytatódik a Battai Újszülöttek Fája program az Óvárosban is, valamint 3 millió Ft-tal támogatja az Önkormányzat a Tököl-Százhalombatta kompjáratot. Az óvárosi sportközpont működésére 9,7 millió Ft szerepel a költségvetésben.
A sokak által vitatott Sirály játszótér melletti kutyafuttatóval kapcsolatban elmondható, hogy az Önkormányzat erre ugyan 12 millió Ft-ot biztosított, de a helyszínt megfontolás tárgyává tette; a kialakításra az év során térünk vissza. Fontosnak tartom még megemlíteni, hogy mint a korábbi években is, az Önkormányzat biztosítja a Szent László utca 17. szám alatti orvosi rendelő és körzeti megbízotti iroda költségeit 1,1 millió Ft értékben.
Mint minden működtetés, így a költségvetés megvalósítása is egy folyamat, és ahogy korábban szóba került, természetesen módosításokra, korrekciókra, rendkívüli kiadásokra ebben az évben is biztosított a fedezet. Nemcsak az Óváros, hanem a város egészére is jellemző, hogy megvannak a feltételei a biztonságos üzemeltetésnek és a jó színvonalú működésnek.
Szabó Gábor óvárosi képviselő