Az ünnepségen megjelent Sinka László alapítványi elnök, önkormányzati képviselő, Török Sándor alpolgármester, Szabó Gábor önkormányzati képviselő – akiknek ismét bizalmat szavaztak a választók, illetve Szél Pál újonnan megválasztott önkormányzati képviselő.
A gátőrházban tartott június 12-i jeles nap alkalmából nyitottá tették a műhelyeket, hogy a megjelentek betekinthessenek a munkafolyamatokba, megismerhessék az ott készült fonott, szőtt és kézműves termékeket.
Sinka László alapítványi elnök köszönetet mondott a munkatársak áldozatos szolgálatáért és a "csodás, idilli" közösségért, amelyhez nagyon jó tartozni; mindig különleges, felemelő érzés belépni a gátőrházba – tette hozzá. Köszönetét fejezte ki a támogatóknak és az önkénteseknek, akik példája nyomán egyre többen segítik a szervezet tevékenységét. Szólt arról is, hogy néhány önkéntessel együtt hamarosan felújítják a kerti színpad tetejét, amit sokakhoz hasonlóan jó szívvel végeznek. Mint mondta, az Önkormányzat is kiemelt figyelmet fordít az alapítványi tevékenység támogatására. Mindenki megajándékozottnak érezheti magát, aki valamilyen módon részese lehet a szervezet életének – fogalmazott az elnök.
Sinka László a sajtó kérdésére tiszteletre és elismerésre méltónak nevezte, ahogy az összefogott kollektíva emberi értéket teremtve gondoskodik az ellátottakról. A munkatársak kiváló körülmények között, jó szívvel, lélekkel dolgoznak, amit nem lehet iskolában megtanulni, ezt az adottságot csak az elhivatottak tudják kibontakoztatni.
Kölcsönös az együttműködés az Önkormányzattal, az alapítvány – külön tevékenységként – zökkenőmentesen vette át a betegszállítást, a legjobb szolgáltatást nyújtva ezen a területen is. A város a jövőben is elkötelezetten támogatja a szervezetet, amely köszönettel fogadja további cégek, személyek felajánlását, önkéntes munkáját – mondta el Sinka László.
Török Sándor alpolgármester felidézte, hogy az alapító Baranyi Pálné, Erzsike hozta létre az szervezetet, aminek megalakulása és működése neki is mindig szívügye volt. Négy képviselő is megjelent az ünnepségen, ami azt jelzi, hogy az város a jövőben is az alapítvány mellett áll, sőt, hosszú távra is "nagyratörő", új lehetőséget biztosító, egyelőre meglepetés terven gondolkodnak együtt.
Az Aranyszív Díjat idén Molnár Piroska önkéntes munkatárs vehette át, a díjazottat Sinka László és Török Sándor egy-egy virágcsokorral köszöntötte. Piroska több éve segíti az alapítvány munkáját, nagyon jó kapcsolatot ápol a foglalkoztatottakkal, akikkel kirándul, sétál, de besegít a fejlesztésekbe és a bedolgozói munkába is. Aktív résztvevője a mindennapoknak a fiatalokkal való beszélgetések révén is.
Az ellátottak titkos szavazatai alapján kiosztották az Aranyszív Plakettet is, amellyel minden évben egy férfi egy hölgy foglalkoztatottat díjaznak, ezúttal Ofella Margit és Horváth László vehette át az elismerést.
A nappali ellátásban lévő fiatalok közül a féléves munkavégzés értékelés nyomán Volárovits Ágnes és Petrován Oszkár részesült ajándékcsomagban.
Hagyományteremtő szándékkal alapították meg idén a Boldogság Kék Madara elismerést azon kolléga részére, aki a legtöbb boldog pillanatot hozta a fiatalok szavazása alapján; a díjat elsőként Noszticsné Dócs Terézia vehette át.
Átadták az alapítvány számára a helyi vállalkozások és egyesületek által szervezett első Tavi Pikniken gyűjtött pénzadományokat is; a Kanyó Zsolt és Dani Gábor által lebonyolított tombolán 196 ezer forint, a Mészáros Gábor vezetette B-Cool Dance jótékonysági akcióján pedig a családok révén 56 ezer forint gyűlt össze.
Czeczon Zsuzsa intézményvezető lapunknak elmondta, ezúttal is nagy izgalommal, együtt készültek, hogy megvendégeljék a támogatókat, segítőket. Az egyik önkéntes munkatárs és az ellátottak által közösen készített ízletes bogrács egytálétellel, házi limonádéval és süteménnyel kínálták a vendégeket, akiket a házigazda foglalkoztatottak kísértek a rendezvényterembe.
Sokan segítik folyamatosan önkéntes fizikai munkával, tárgyi és élelmiszer felajánlással, rendezvényszervezéssel, sportolási lehetőséggel –judo, meridián torna, strandfürdőzés –, pénzügyi forrással is az alapítványt. Kiemelt támogató az Önkormányzat, a Dunamenti Erőmű, illetve bedolgozói lehetőséget biztosít a Biobubi, a Toyo Seat, egy-egy vállalkozás révén pedig kártyacsomagolás, ékszer-előfűzés és kulcstartók felkarikázása is folyik.
Szeretnének minél több élményt adni a fiataloknak, ezt szolgálják a rendszeres közösségi programok, városi séták, a környékbeli településekre szervezett kirándulások. Az önálló életvitelt segíti – az üzemlátogatások mellett – a Budapestre vonatozás, illetve a fővárosi tömegközlekedés használata. A közösségi tevékenység része a tavaly újrakezdett intenzív zöldség-, fűszer- és gyümölcstermesztés is.
Zsuzsa szerint nem teher az itt végzett munka, a kollégák szívből teszik a dolgukat, ezért is működhet ilyen hatékonyan az alapítvány.