Min:13°
Max:24°
Sport

Izgalmas mérkőzésen egy pontot szereztek Csepelen
2023-12-07 - 29-29-es döntetlent játszott a Százhalombattai KE a Csepel otthonában a férfi kézilabda NB II. osztályában a december 2-i forduló rangadóján. A mérkőzésről Tallér Zsolt, a battai klub elnöke számolt be.
Az alapszakasz rangadója várt a csapatra. Tudtuk, hogy ennek a mérkőzésnek az eredménye kihathat a bajnokság végső sorrendjére is.
A várakozásnak megfelelően tapintható volt a feszültség a pályán. Mindkét csapat a fegyelmet tartotta szem előtt. Az első nyolc percben felváltva estek a gólok, és az eredményjelző 5-5-öt mutatott. Ezt követően Félegyházi Zsolt szerzett üreskapus gólt, majd egy labdaszerzés után Soós Péter volt eredményes. A feljavult, felkeményedett védekezésünket a játékvezetők sorozatos kiállításokkal büntették. Szerencsére ez nem zavarta meg a fiúkat, akik nem engedték közelebb a csepelieket, sőt a 25. percre öt gólos előnyt építettek fel; 15-10 ide. Sajnos elérkezett a már-már szokásosnak mondható hullámvölgy, aminek eredményeként a hazaiak felzárkóztak egy gólra a félidő végére.

Reméltük, hogy a szünetben sikerül rendezni a sorokat, sajnos nem így lett. A szigetlakók előbb egyenlítettek, majd a 35.percben már magukhoz ragadták a vezetést. Ismét fej-fej mellett haladtak a csapatok, Egy gól itt, egy gól ott. Közönségszórakoztató, izgalmas szakasza volt ez a mérkőzésnek. Az utolsó tíz percre 24-24-es döntetlennel érkeztek a csapatok.
A következő öt percben elkövettünk minden rosszat, amit lehetett. Emberhátrány, rontott büntető, kihagyott ziccer, kapufa. Köszönték a hazaiak, és elléptek három góllal.
Az utolsó öt percben az izgalmaké volt a főszerep. Emberhátrányban voltunk épp, majd egy páros kiállítás miatt négyen védekeztünk hat támadóval szemben. Sikeres védekezés után támadhattunk, de az átlövés kimaradt. Ismét négy a hat elleni védekezés következett. Szerencsére ez is sikeres volt és a labdaszerzés után Gálli Krisztián egész pályás góljával zárkóztunk 28-26-ra. Kovács János védése következett, majd Félegyházi Zsolt góljával már csak egy volt a hátrányunk. Hazai időkérés után másfél perccel a vége előtt gólt kaptunk és már-már veszni látszott minden. Szerencsére nem így lett. Gyurcsovics Árpád forgatta be védőjét és szerzett gólt beállóból. Hazai támadás következett, tudtuk, hogy nem kaphatunk gólt. Tudta ezt Kovács János is, és bravúros védéssel megadta az esélyt az egyenlítésre a hátralevő fél percben. Rövid figura után a labda Keresztes Leventéhez került a szélen, aki kis szögből tört kapura, de faultolták, így kapura lőni már nem tudott, azonban kiharcolta azt a büntetőt, amiben még reménykedhettünk. A játékidő közben lejárt, így a hétméteres időn túli lett. Mogyorósi Tamás állt oda, és szerencsére nem remegett meg a keze, így sikerült egy pontot megszereznünk.

Koncsár Gergely vezetőedző: Változatos mérkőzés volt, rengeteg hibával játszottunk. Nagyot kell előre lépnünk továbbra is abban, hogy a megszerzett előnyt ne könnyelműsködjük el, és egész mérkőzésen koncentráltak maradjunk a támadás befejezéseknél. Egy meccsünk van hátra idén, szeretnénk mindenképpen győzelemmel zárni az évet.

SZKE: Kovács J., Rácz (kapusok), Mogyorósi 3 (2), Gyurcsovics 3, Félegyházi 7, Kővári 2, Kis Molnár, Soós 4, Csikós 3, Gálli 3, Keresztes 1, Schultheisz 1, Fóti 2, Erdei, Fekete, Bozi; vezetőedző: Koncsár Gergely

A következő hazai bajnoki mérkőzésre 2024. februárjáig kell várni.
Figyeljék a médiamegjelenéseket, amelyekből időben tájékozódni tudnak az egyesület programjairól.

AKTUÁLIS
2024-03-22 - A MÁV-START Zrt. tájékoztatása szerint 2024. ÁPRILIS 2-tól 2024. ÁPRILIS 14-ig a BUDAPEST-DÉLI – BUDAPEST-KELENFÖLD  között végzett pályakarbantartási munkák miatt a 40A/42 BUDAPEST – PUSZTASZABOLCS – DUNAÚJVÁROS vasútvonalon a hirdetményben szereplő vonatok módosított, illetve rövidebb útirányon közlekednek.
Virágzó város - Virágosztás a szép környezetért
2024-05-17
Rendkívül nagy érdeklődés övezte a hagyományos eseményt, amely során a polgármester javaslatára összesen 7 millió forint értékben, ezúttal 25 ezer tő egynyári növényből válogathattak a lakók a város különböző helyszínein. Begóniából, petúniából, nebáncsvirágból, zsályából, törpedáliából és virágcsalánból fejenként összesen 5 tövet lehetett választani.

Az időjárás függvényében tartják meg a főtéri, pénteki KORDA '85 koncertet
2024-05-16
A legfontosabb a május 17-i rendezvény biztonságos lebonyolítása - tájékozatott a kulturális központ.

Újabb sikeres Egészségnap
2024-05-14
A maximális létszámot kihasználva,180 páciens regisztrált az Önkormányzat és a Százhalom Egészségügyi Központ által szervezett második, május 11-i ingyenes egészségügyi szűrőnapra.

Családi nap az összetartozás jegyében
2024-05-14
Focibajnoksággal, váltóversennyel és közös ebéddel várták az egyházközségek a felekezeti híveket az V. Ökumenikus Családi Napon május 11-én. A gyülekezeti vezetők rövid áhítatot tartottak, amit közös éneklés követett.

KORDA '85
2024-05-13
Ingyenes életműkoncert Százhalombattán a Szent István téren, 2024 05.17., 20 órától.

Éltető természet
2024-05-12
Madarak és Fák Napja alkalmából ismét óvodásokkal közösen ültetett fát Vezér Mihály polgármester a kulturális központ mögötti területen május 10-én.

Országos döntőbe jutott az "1-es Iskola" csapata
2024-05-10
Óriási sikert ért el az 1. Iskola IV. korcsoportos leány ötpróba csapata az Atlétikai Diákolimpia Pest vármegyei döntőjében.

Örökség
2024-05-10
A Hulladék Kommandó Társadalmi Járőrszolgálat "Örökség" című vándorkiállítása május 21-ig tekinthető meg nyitvatartási időben a Hamvas Béla Városi Könyvtárban.

Zöld jövő a digitális világban - FITDigit találkozó Százhalombattán
2024-05-10
Iskolánk, a SZISZKI egyik, tanárok képzését megcélzó Erasmus+ projektje, "A Green Future in the Digital World" (röviden FITDigit) két újabb fontos állomásához érkezett.

Önkormányzati választások 2024
2024-05-10
A Helyi Választási Bizottság hivatalosan nyilvántartásba vette a százhalombattai önkormányzati képviselőjelölteket.

A tánc öröme
2024-05-06
Ismét a városlakókkal közös főtéri "örömtáncot" hirdetett meg Vezér Mihály polgármester.

Újabb lépés a bajnoki cím felé!
2024-05-06
29-24-re (12-11) győzött a Százhalombattai KE a NEKA U21 csapata ellen a férfi kézilabda NB II. F csoportjában a május 4-i fordulóban.  A mérkőzésről Tallér Zsolt, a battai klub elnöke számolt be.

Városkerülés két keréken
2024-05-05
Csaknem 400-an vettek részt a Sporthalom Kft. által szervezett "Kerékre fel!" elnevezésű települési kerékpártúrán április 27-én.

Azok az 50-es évek - Eötvös-bál a rock and roll jegyében
2024-05-05
A Grease című film és az ötvenes évek Amerikáját idézte meg az Eötvös iskola alapítványi bálja a rendezvényközpontban. A parázs hangulatú est bevételét a digitális eszközpark fejlesztésére fordítja az Eötvös Effektus Alapítvány.

Faültetés a játszótéren
2024-05-05
A lakók kérése és Lukács Bernadett képviselő közbenjárása nyomán két előnevelt vörös juhar facsemetét ültetett el az Önkormányzat a dunafüredi Szivárvány téri játszótéren.

Ha május, akkor majális
2024-05-04
Zenés, táncos programokkal, dobiskolai produkcióval, tűzzsonglőr bemutatóval, vásárral, kézműves foglalkozással és vidámparkkal várták az érdeklődőket a Szent István téri munka ünnepi Battai Majálison május 1-jén. A szervező kulturális központ és a Pesovár Néptánc Suli májusfát állított a központi színpadnál.

Fiatalság bolondság...
2024-05-04
Az Önkormányzat hagyományosan "Városi Bolondballagáson" látta vendégül a jelmezbe öltözött végzős középiskolásokat a Szekeres József Konferencia Központban május 2-án. Az önfeledt hangulatot Elek Péter, a Dumaszínház humoristája emelte. A ballagókat süteménnyel és üdítővel is megvendégelte a város.

Sikeres érettségit!
2024-05-04
Az idei évben is gravírozott tollakkal kíván sikeres érettségi vizsgát az Önkormányzat. A tollakat eljuttatják az iskolákba, ahol minden diákot az asztalán várja egy köszöntő levél kíséretében.

Bronzérem és helyezések a futó-emlékversenyen
2024-05-02
Harmadik helyen végzett korosztályában dr. Lehoczki Gergely a SZVISE futója, a tatai Galbicska Péter emlékverseny 14 km-es távján április 21-én.

Évadnyitó modellvitorlás arany- és bronzérem
2024-05-02
Két éremmel gazdagodott a Dunamenti Energia Modellező Klub, az orfűi Pécsi tavon, április 26-28-a között megrendezett szezonnyitó Medvehagyma Regattán – derül ki Kunvári Sándor egyesületi tag beszámolójából.