A MOL Tehetségtámogató Program művészeti-tudományos pályázatára ebben az évben 266 pályamunkát nyújtottak be olyan 10-18 év közötti fiatalok, akik a zene, képzőművészet és a természettudomány területén komoly sikereket értek már el. A MOL Új Európa Alapítványának kuratóriuma közülük 74 fiatalnak ítélt meg összesen 15 millió forint támogatást eszközvásárlásra és útiköltségre. Az Új Európa Alapítvány a MOL Tehetségtámogató Programon keresztül 2006 óta segíti a kiemelkedően eredményes és rászoruló fiatalok pályafutását, eddig több mint 2400 pályázó nyerhette el a támogatást.
A kuratórium döntése értelmében az idei művészeti pályázaton támogatást nyert többek között Gáll Isis (11) hárfajátékos, aki már kicsi kora óta nemcsak választott hangszerén játszik, hanem saját szerzeményei is vannak. Devich Gergely (13) csellista, aki november végén kiemelt első díjjal nyerte meg korcsoportjában a Friss Antal Országos Gordonkaversenyt. Valamint támogatást kapott Vadász Anna (17) természetfotós, szegedi diák, aki idén elnyerte "Az Év ifjú természetfotósa" díjat.
A MOL Tehetségtámogató Program idén is örömmel segíti a Nemzetközi Junior Természettudományos Diákolimpiára utazó magyar csapatot. A kiemelt érdeklődés övezte versenyre ebben az évben Dél-Afrikában kerül sor. A korábbi hazai természettudományos versenyek nyerteseiből összeálló csapat tagjai mindig érmekkel tértek haza erről a rangos nemzetközi megmérettetésről, ami nem csak a fiatalok tehetségét, de felkészítő tanáraik munkáját is dicséri.
A zsűri munkájában részt vett Baán László, a Szépművészeti Múzeum főigazgatója, Esztó Zsuzsa zongoraművész, a Zeneakadémia tanára, Gereben Ágnes történész és Várkonyi Péter mérnök, a BME tanára. A pályázatokról a végső döntést az Új Európa Alapítvány kuratóriuma hozta meg.
A MOL figyelemmel kíséri azon támogatottai pályafutását is, akik már betöltötték a 18. életévüket és további jó eredményeiket külön elismeréssel díjazza a MOL Tehetségtámogató Klasszis kategóriában. Ebben a kategóriában 2011-ben összesen 7 fiatal nyert el támogatást a színház-, a képző-, zene és a táncművészet valamint az informatika területén összesen közel másfél millió forint értékben.