Testnevelés érettségi
- KULTÚRA, OKTATÁS
- 2010-06-17
Az országos kompetenciamérések igazolják, hogy Százhalombattán igen magas színvonalon zajlik az oktatás, a helyi diákok az országos átlag felett teljesítenek. Az iskolaigazgatókat arra kértük, értékeljék a mögöttük álló évet.
TOVÁBB
Ebben az évben immár negyedik alkalommal rendezett gospel koncertet a százhalombattai Hit Gyülekezete, ezúttal a város újonnan elkészült rendezvényközpontjában.
TOVÁBB
A hosszú nyári szünet szinte minden családban komoly szervezési feladatot és anyagi áldozatot kíván, de könnyít valamit a helyzeten, hogy az idei évtől a gyerekek napközbeni ellátása kötelezővé vált az önkormányzatok számára.
TOVÁBB
Vácról, Gödöllőről, Szentendréről és Martonvásárból is érkeztek diákok a Középiskolások Környezetvédelmi Konferenciájára, amit immár harmadik alkalommal rendeztek meg Százhalombattán, a rendezvényközpontban június 8-án.
TOVÁBB
Nyílt tárlaton mutatták be munkáikat a százhalombattai Kőrösi Csoma Sándor Általános Iskola és Alapfokú Művészetoktatási Intézmény képzőművészeti tanszakának diákjai június 9-én az Óvárosi Közösségi Házban.
TOVÁBB
1952 óta a pedagógusokat ünneplik június első vasárnapján. A hagyományokhoz híven, Százhalombattán is megrendezték a városi pedagógusnapot június 4-én, immár új helyszínen, a Rendezvényközpontban.
TOVÁBB
Városi környezetvédelmi és természetismereti vetélkedőt rendeztek a százhalombattai Kőrösi Csoma Sándor Általános Iskola és Alapfokú Művészetoktatási Intézményben június 3-án. Az ötödik-hatodik osztályos tanulóknak szervezett rendezvényen a város valamennyi általános iskolája képviseltette magát.
TOVÁBB
Kulturális programokkal, jellegzetes nemzetiségi ételekkel és bállal ünnepelte a három százhalombattai kisebbség – a szerb, a horvát és a görög – az immár negyedik alkalommal megrendezett Nemzetiségi Napot június 5-én az Óvárosi Közösségi Házban.
TOVÁBB
A képeslapon a százhalombattai Szent László római katolikus templom belső tere látható, az 1930-as évek elején készült.
TOVÁBB
Még az időjárás is igyekezett a gyerekek kedvében járni május 30-án, gyereknapon. Körülbelül délután kettőig igazi nyárias napsütésben élvezhették a kicsik a százhalombattai Barátság Művelődési Központ programjait, és miután délután kicsit elromlott az idő, vidám benti rendezvényekkel tartották fent a szervezők a napsütéses jókedvet.
TOVÁBB