Megtartotta éves rendes közgyűlését a MOL Nyrt április 23-án Budapesten. A részvényesek elfogadták az igazgatóság jelentését a 2008. évi gazdálkodásról, jóváhagyták a társaság éves beszámolóit, és döntéseket hoztak a lopakodó felvásárlás elleni hatékony védekezésről.
A közgyűlés meghallgatta és nagy többséggel elfogadta az igazgatóság beszámolóját a rendkívül hektikus és kihívásokkal terhelt 2008-as üzleti évről. A hitelválság kapcsán kialakult globális recesszió az év második felében az alacsonyabb olajárakon keresztül mind az upstream eredményre, mind pedig a készlettartási veszteségen keresztül a finomítói eredményre negatívan hatott. Az egyszeri hatásokat leszámítva azonban a MOL-csoport eredménye a 2008-as év folyamán továbbra is kedvezően alakult, a korábbi évek jó döntéseinek és a végrehajtott beruházásoknak köszönhetően. A MOL Nyrt. pénzügyi helyzete stabil (1,5 Mrd euró lehívatlan hitelkerettel és bankbetéttel rendelkezik és nettó adósságállomány/EBITDA mutatója az INA tranzakció után is 2 alatt volt 2008. év végén). Az elmúlt években hozott megalapozott döntések és konzervatív tervek révén a MOL kedvezőbb helyzetben van versenytársainál: képes arra, hogy kiállja a jelenlegi gazdasági visszaesés próbáját – tájékoztatott a társaság kommunikációs igazgatója.
Az Igazgatóság beszámolójában kitért arra is, hogy a MOL azon vállalatok közé tartozik, amelyek már a krízis első jeleire reagáltak, és működésüket módosítva alkalmazkodtak az egyre nehezedő körülményekhez. 2008 októberében számos költségcsökkentő intézkedést hajtott végre a MOL, amelyek hatásai már az év utolsó negyedében megmutatkoztak.
A tavalyi év üzleti szempontból kimagasló eseményei közé tartozik, hogy a MOL történelmének legnagyobb egyszeri tranzakciójának eredményeként 873 millió euró befektetéssel, 47,16 százalékos tulajdonrészt szerezve az INA legnagyobb részvényesévé vált év végén. Az igazgatóság hangsúlyozta, hogy a MOL kiemelkedő részvényesi hozam biztosítására képes az INA hatékonyságának javítása és működésének fejlesztése révén.
A közgyűlés személyi döntéseket is hozott. Csányi Sándor és Dobák Miklós április 29-én lejáró igazgatósági mandátumát öt évvel meghosszabbították. Az üzemi tanács kérelmének megfelelően visszahívták Major János munkavállalói tagot felügyelő bizottságából, és május 1-jétől Kohán Józsefet választották meg a helyére. Az új munkavállalói képviselő 2012. október 11-ig kapott mandátumot.
A közgyűlés több ponton módosította a társaság alapszabályát, egyebek mellett az esetleges lopakodó felvásárlás kivédése érdekében. A sajátrészvény vásárlásra valamint az alaptőke emelésre vonatkozó felhatalmazás nagyobb pénzügyi rugalmasságot biztosít a társaságnak a változó gazdasági környezetben.
A közgyűlést követően Hernádi Zsolt, a MOL elnök-vezérigazgatója elmondta: a közgyűlés új helyzetet teremtett mind a lopakodó felvásárlás megakadályozása, mind a pénzügyi rugalmasság megőrzése szempontjából. A MOL és az INA működésének összehangolása és továbbfejlesztése, illetve a különböző hatékonyságnövelő intézkedések pedig biztos alapot teremtenek ahhoz, hogy a MOL-csoport versenytársaihoz képest megerősödve kerüljön ki a jelenlegi világgazdasági válságból.