Az életmentő szélkakas

  • img
  • img
  • img
  • img
  • img

Szenzációs találmány mutatkozik be a február 26-a és március 1-je közötti I. Európai Leader Expon. Ott ismerhetik meg az érdeklődők azt a kéménytoldalékot, amely huzatfokozó tulajdonságának köszönhetően javítja a tüzelőberendezésekben az égés hatásfokát, és ami még fontosabb: megakadályozza a szénmonoxid visszaáramlását.

Belényesi Sándor, a százhalombattai Betafes Kft tulajdonos-ügyvezetője egy ismerősén keresztül került kapcsolatba a tahitótfalusi Sziráki Demeterrel, aki édesapja találmányát továbbfejlesztve alakította ki a huzatfokozót. Szerződést kötöttek, amelynek értelmében a Betafes gyártja a készüléket.

A Leader Expon a Cívis Klub három százhalombattai vállalkozással képviselteti magát: Alföldi Terézia bőrműves-iparművész, a Domi Tours utazási iroda, valamint a Betafes kap helyet a standon. 

A huzatfokozó tetején lévő taréjnak köszönhetően a készülék a legkisebb légmozgásra is reagál, és mindig a széliránynak háttal fordul, ezzel megakadályozza, hogy a kémény nyílásába belefújjon a szél. Ellenkező, vagyis a "szeles" oldalán kisebb nyílás található, az ott beáramló és a kimeneti nyíláson kiáramló levegő szívóhatása pedig jelentősen megnöveli a kéményben a huzatot. A toldalék saválló lemezből készül, üveggolyón forog, így karbantartást nem igényel. Gyakorlatilag "örökös darab", ráadásul egyszerűen hozzáilleszthető bármilyen kéményhez.
A Betafes megkezdte a gyártást, Belényesi Sándor szerint az igényeket egy-két héten belül ki tudják elégíteni.

Hozzászólás

E-mail címe rejtve marad. A kötelező mezők *-al vannak jelölve.

Megszakítás

1 hozzászólás

  •  

    Tiszteletem!   A fenti cikk előzményét olvastam, ami az Iparos Újság oldalán jelent meg. Most béleltetem a kéményt. Rákérdeztem a kéményes szakemberre, hogy mi a véleménye a szélkakasról. Röviden közölte: ne is gondolkozzak rajta, mert a kéményseprő nem enged semmi forgó kéménytoldatot a kéményre tenni. Elolvastam még egyszer a cikket. Nem fér a fejembe, hogy ha valami jó és külföldön működik, akkor nálunk miért nem lehet használni. Nem vagyok fiatal, de még emlékszem a gyerekkoromra, amikor több házon is lehetett szélkakast látni. Egyszerű, vékony lemezből készültek, de azért jól működtek. A mai technológiával gyártott és bevizsgált szélkakasok pedig nem szerelhetők fel a kéményre, pedig lehet, hogy jobb volna, mint a kétes eredményt adó szénmonoxidjelző készülékek.   Köszönöm figyelmüket. Tisztelettel: Madaras László  

Legfrissebb cikkek

Képtárak

Kategóriák