A budapesti Corvinus Egyetem diákcsapata nyerte a MOL nemzetközi frissdiplomás vetélkedőjét

A Magyar Tudományos Akadémia épületében zajlott annak a nemzetközi vetélkedőnek a döntője, amelyet a MOL-csoport idén hirdetett meg végzős egyetemisták részére. A verseny célja, hogy a vállalat a legkiválóbb pályakezdők kiválasztásával biztosítsa szakember-gárdájának utánpótlását.

A MOL-csoport az elmúlt években jelentősen bővítette tevékenységét, ami különösen a mérnöki területen növelte meg munkaerőigényét. Ugyanakkor éppen ezen a területen egyre nehezebb az utánpótlást biztosítani, különösen az olajmérnök, geológus és bányamérnök munkakörökben. Ezért döntött úgy a vállalat vezetése, hogy olyan programokat indít, amelyek hosszú távon biztosítják a szakember utánpótlást.

A freshhh2007 programot februárban hirdette meg a társaság, elsősorban azokban az országokban, ahol érdekeltségei vannak. A megmérettetésre 13 ország több mint 60 iskolájáról 271, háromfős csapat jelentkezett. A különféle tesztfeladatok és üzleti helyzetek online megoldása során alakult ki a döntő 10 csapatból álló mezőnye, amelybe romániai, szlovákiai, pakisztáni és magyarországi egyetemek csapatai jutottak be. Az MTA épületében megrendezett döntőn a diákok személyesen is bizonyíthatták felkészültségüket és rátermettségüket. Az eseményt dr. Kupa Mihály, a MOL Nyrt. Felügyelő Bizottságának elnöke nyitotta meg. A zsűri tagjai Geszti László, Lakossági Szolgáltatások Divízió ügyvezető igazgató, Holoda Attila, Eurázsiai Kutatás-Termelés igazgató, Kelemen Béla, SCM igazgató, Peter Chmurčiak, Tervezés és Kontrolling igazgató, Piry László, Petrolkémiai Divízió kereskedelmi és marketing igazgató, Simola József, Társasági Támogatás ügyvezető igazgató, Varró László, vezető közgazdász voltak.

A verseny összdíjazása 20.000 euró. Az első három helyen két magyar (Corvinus Egyetem) és egy szlovák (Pozsonyi Közgazdaságtudományi Egyetem) csapat végzett. A döntőbe jutott tíz csapat tagjai automatikusan állásajánlatot kapnak a MOL-csoporttól.

A vállalat azt tervezi, hogy a programot a következő években is folytatja, valamint szeptembertől középiskolások számára is kiszélesítené: ha a leendő hallgató a MOL tevékenységéhez közel álló egyetemeken/karokon tanul tovább, akkor megfelelő tanulmányi eredmény elérése esetén a társaság ösztöndíjjal támogatja, emellett lehetőséget ad arra, hogy gyakorlatát a vállalatcsoportnál töltse, ott írhatja a diplomáját, illetve külföldi ösztöndíjak megpályázásban szakmai és anyagi segítséget kaphat.

A díjátadó eseményen Hernádi Zsolt elnök-vezérigazgató elmondta: „Egy cég akkor lehet sikeres, ha a legkiválóbb, csapatmunkában is bizonyító szakembereket tudja munkatársai között. Ehhez tudatos építkezésre, nem kevés munkára és anyagi ráfordításra van szükség. Az erőfeszítések azonban meghozzák az eredményt, és első ’freshhh’ programunk 30 döntősével remélhetőleg kollégaként dolgozhatunk együtt a jövőben!”

Hozzászólás

E-mail címe rejtve marad. A kötelező mezők *-al vannak jelölve.

Megszakítás