A százhalombattai vállalkozók egyesülete, a Cívis Klub február 23-án délután tartotta éves taggyűlését a Hotel Training különtermében. A rendezvényen került sor az „Év Vállalkozója Díj” átadására is.
A Varga Imre elnök 2006-ról elmondta, hogy mozgalmas, de eredményes évet zártak annak ellenére, hogy a gazdasági megszorítások érzékenyen érintették a vállalkozókat, növelte elfoglaltságukat, ezért az előző évekhez képest nehezebb volt a rendezvények szervezése. Tavalyi évértékelő taggyűlésüket Szekszárdon tartották, ahol alkalmuk nyílt tapasztalatcserére az ottani vállalkozókkal. Több alkalommal került sor a „Cívis Esték” megrendezésére, amelyeken igen hasznos információkhoz juthattak a városfejlesztési elképzelésekről, adójogi változásokról, valamint a konzorciumalapításról és működtetésről. Első ízben vették részt a Nemzeti Cívis Alap pályázatán. Az elnyert 300 ezer forintos vissza nem térítendő működési támogatásból számítógépet és multifunkcionális faxot vásároltak az egyesület részére. Karitatív tevékenységet is folytatnak, a Battai Napokon rendezett sportversenyre CD-s rádiókat ajánlottak fel a díjazásra, megoldották az EU-s gyermekküldöttség szállítását, ajándékcsomagokat állítottak össze a „Mindenki Karácsonyára” a városlakók részére.
A tagok közötti jó kapcsolat kialakítására háromnapos önköltséges prágai utat szerveztek. A városi halászléfőző-versenyen csapatuk aranyérmes lett és közös, vidám szilveszterrel búcsúztatták az óévet.
Idei terveik között szerepel a „Cívis Esték” rendszeres szervezése, internetes honlap kialakítása, tapasztalatcsere-látogatások lebonyolítása a vállalkozások telephelyein, Cívis Album kiadása a vállalkozók és cégeik bemutatására. Folytatják a közösségi összejöveteleket is két kirándulással, valamint a kéthetente sorra kerülő szabadidős rendezvényekkel.
Dr. Fazekas István alpolgármester – aki maga is tagja a klubnak – arról beszélt, hogy Százhalombatta vezetése erősíteni kívánja kapcsolatait a helyi vállalkozókkal, és minél szélesebb körben szeretné bevonni őket a város működtetésébe. Terveik között szerepel a testvérvárosi vállalkozókkal való kapcsolattartás új alapokra helyezése, akár közös feladatok megoldásában is.
Az összejövetelen két új taggal gyarapodott a Cívis Klub Siklósné dr. Deáki Julianna és Ripszám László, és új vezetőségi tagot is választottak Kálmán Ildikó személyében.
Ünnepélyes keretek között adták a „Év Vállalkozója Díj”-at Katona Istvánnak, a Paraton Kft. résztulajdonos, ügyvezető igazgatójának. Katona István 1986 óta él Százhalombattán, 1990-ben a cég alapító tagja, 2003-tól ügyvezető igazgatója. Az elismerés indoklása szerint hosszú évek óta egyik legaktívabb, legcéltudatosabb vállalkozója a városnak. Vezetői képességeit, szaktudását kollégái elismerik, segítőkész magatartásáért tisztelik. Munkája mellett a VUK SE elnöki posztját is betölti. Cége, a Paraton Telekommunikációs, Tervező, Kivitelező és Szolgáltató Kft. tevékenységi köre szerteágazó, kiterjed a számítógép-, telefon-, tűzjelző-, hangosító-, videokamerás rendszerek kiépítésére, karbantartására, valamint alépítményi hálózatok építésére is. A minőségi és gyors munkavégzést szakképzett szerelők, mérnökeik, megújult járműparkjuk és korszerű készülékeik garantálják, legyen szó rendszerfelügyeletről, tesztelésről, mérésről vagy optikai szálhegesztésről. Jól képzett, 46 fős szakembergárdájuk rugalmasan alkalmazkodik a megrendelői igényekhez. Tevékenységük az egész ország területére kiterjed. Szlovákiában és Romániában leányvállalatot hoztak létre. 2006-os árbevételük meghaladta a nettó 850 millió forintot.
Siklósné dr. Deáki Julianna 1981 óta battai polgár. Az Eötvös Loránd Tudományegyetem Állam és Jogtudományi Karán szerzett diplomát 1985-ben. Ezt követően helyezkedett el a Dunamenti Erőműben jogi előadóként, majd a ehhez szükséges vizsga megszerzésével jogtanácsos lett. Pályafutása az Érdi Tanácsnál folytatódott, ahol három évig az igazgatási osztályt vezette. A Pesti Ügyvédi Kamara tagjaként 1990-ben Százhalombatta első önálló, egyéni ügyvédjeként vállalkozásba kezdett, majd megalakította ügyvédi irodáját. 2003-tól 2005-ig a város önkormányzatának jegyzője volt. 2005-ben újra indította irodáját, amely kizárólag ingatlanokkal kapcsolatos ügyekkel (beleértve a kizárólag ahhoz kapcsolódó családjogi kérdéseket is) és társaságok képviseletével foglalkozik.
Ripszám László 1982-ben települt le Százhalombattán pedagógusként. 1984-től a Városi Szabadidő Központ munkatársa volt, először sportszervezőként, majd az uszoda és a strand vezetője lett. 1990-ben, családi vállalkozásban alapította meg a Czirip Bt-t. A cég építőipari vállalkozás, amely a hagyományos és könnyűszerkezetes családi ház építésén kívül a szakma szinte egész területén vállal munkákat generálkivitelezőként jól bevált alvállalkozók bevonásával, koordinálásával, illetve esetenként maga is alvállalkozói szerepben. Az alapítás óta eltelt években fokozatosan egyre ismertebbé vált a cég, megrendelőik jó szívvel ajánlják tovább szolgáltatásait, így nem szűkölködnek munkában. Az elmúlt évben két nagy beruházásban vettek részt: az Ipari Parkban építették a Buchen-ICS telephelyét, és jelentős szerepet vállaltak a Battafit sportközpont kivitelezésében is.