Egyik ilyen tartálytűzhöz kapcsolódó jelenség a „kivetődés” (boilover), mely viszonylagos ismeretlensége miatt komoly veszélyt, illetve bizonytalanságot jelenthet mind az oltásban résztvevőkre, mind a tűz környezetére. E jelenség kialakulására, lefolyására a projekt számításokat, számítógépes futtatásokat végzett, mely eredményeket a valós körülmények kis méretekben történő modellezésével szükséges ellenőrizni, megerősíteni.
A modellkísérletek első fázisai kőolajtüzek vizsgálatával Angliában zajlottak. A projektet vezető Resource Protection International szervezet felkérésére az azt követő fázis különböző olajpárlatokkal végzett kísérleteihez a MOL Rt. Dunai Finomító biztosított lehetőséget 2006. június 06-09. között.
2006. október 16-20. közötti időszakban a Finomító ismételten helyszínéül szolgál a kivetődési és habbal-oltási vizsgálatok utolsó fázisaként kőolajon végzendő habbal-oltási kísérleteknek, melyek során vizsgáljuk a kivetődés várható idejét a kísérleti feltételek mellett, illetve ezen időn belül az oltás paramétereit (oldatintenzitás és oltási idő kapcsolata), illetve az előégési idő oltásra gyakorolt hatását.
A kísérletsorozat öt napján naponta 2-4 alkalommal tálcatűzre kerül sor, melyek során a képződő füst a Finomítón kívülről is észlelhető lesz.
Az esemény szervezésében és a biztonságos lebonyolítás feltételeinek megteremtésében a FER Tűzoltóság kulcsszerepet játszik, biztosítva a környezet indokolatlan terhelésének elkerülését.