A márciusi alapítói ülésen a képviselő-testület jóváhagyta a SZÁKOM Kft. 2006-os gazdálkodási tervét, amelyben jelentős összeg szerepel az idei fejlesztések megvalósítására. A keret tervezett felhasználásáról Buzay József, a társaság vezetője adott tájékoztatást.
Az elfogadott terv szerint az összes beruházási forrás 293 millió forint, amelyből előre nem tervezhető kiadásokra 20 milliós tartalékot képeztek, a korábbi vízátadó beruházás hiteltörlesztésére pedig 22 milliót használnak fel. A maradék összeg az idei évre tervezett beruházásokra fordítható, ennek döntő hányada a közműrendszerek fejlesztését célozza. A legnagyobb összeget a távhőszolgáltatás hálózatfejlesztése igényli, ebből valósul meg az Ifjúság úti kockaházak fűtési rendszerének átalakítása. A pénzügyileg kétévesre tervezett projekt összköltsége 130 millió forint, amelyből az idén 70 milliót saját forrásból fedeznek, a maradékot jövőre céghitellel történő megpályáztatással szeretnék biztosítani. Tulajdonképpen a „B” jelű épületnél van egy hőközpont, amit egy szekunderrendszer köt össze a Posta köz – Ifjúság út – Március 15. utca által határolt területen lévő tíz lakóépülettel és a Napsugár Óvodával. A rendszerben külön-külön csővezetéken cirkulál a távfűtés és a melegvíz, ezért óriási a hőveszteség. A fejlesztésnek az a lényege, hogy megszüntetik ezt a nagy tömböt kiszolgáló hőközpontot, és minden épületbe egyedi, kis hőközpontot telepítenek. Ez a megoldás a hőveszteség jelentős, mintegy 40-50 %-os csökkenését eredményezi, ami a lakók számára is érezhető megtakarítást eredményez, hiszen várhatóan a korábbi hődíj 50-60 %-át kell csak fizetniük. Ehhez hozzájárulhat az is, hogy a távfelügyeleti rendszerbe kapcsolt kis központok a közös képviselők kérései alapján könnyen szabályozhatók, azaz egyszerűen lehet növelni vagy csökkenteni a fűtés intenzitását. A tervek szerint a felújítási munkálatok szeptemberben fejeződnek be. A közműágazatra tervezett, összességében 150 milliós keretből több tízmillióra tehető az ivóvízellátás fejlesztésének költsége. A város egy részénél mosatásra alkalmassá tették a csőhálózatot (a lakótelep északi-déli részei), Dunafüreden pedig folytatják az átalakítást. Az utcaszakaszokon végzett mosatás időpontjáról az érintetteket megfelelő módon tájékoztatni fogják.
A gerincvezetékek felújítása is szerepel a programban, például a Határ utcában 150, a Gesztenyés – Csokonai – Madách utcák között 200 méter, a Hétvezér utca – Keve köz között hasonló nagyságú csővezeték cseréjére kerül sor. Az ercsi vízbázison is fejlesztenek majd, elsősorban az elektromos rendszer területén. Nem maradt ki a tervekből a köztisztaság sem. A városban már jól működő szelektív hulladékgyűjtő-hálózatot egészíti ki a hulladéklerakó telepen őszig felépülő hulladékudvar, amelynek megvalósításához a 20 milliós saját keretet 50 millióval egészíti ki az önkormányzat. A személygépkocsival megközelíthető telepen a városlakók ingyenesen helyezhetik majd el a háztartási veszélyes hulladékot, például elemeket, akkumulátorokat, elromlott háztartási gépeket, használt sütőolajat.
Új gépek beszerzésére 70 millió forintot költ a társaság, hulladékgyűjtő, sózó-, mosó-, seprőgépek beszerzését tervezik.
A jelentős fejlesztési keret forrását alapvetően a cég 1,6 milliárdos árbevételéből keletkező 55 milliós (3,4 %-os) nyereség, az értékcsökkenési leírásból eredő 180 millió forint, és a jelentős önkormányzati támogatás képezi.