Régészetnap a "Matrica" Múzeumban

  • img
  • img
  • img

"Honnan tudjuk, hol kell ásni? Honnan tudjuk, hogy ott ásni kell?" alcímmel hirdette meg a Magyar Régész Szövetség az idei, immáron harmadik Régészet Napját Magyarországon. A program során múzeumok, kutató intézetek, egyetemi tanszékek fordulnak a nagyközönség felé. A cél: a régészet, mint tudomány népszerűsítése, a régészeti módszerek bemutatása.

A százhalombattai "Matrica" Múzeumban több korosztály részére kínált érdekes tevékenységeket május 27-én délután. A helyi általános iskolák harmadikosainak vetélkedőt szerveztek. Az ötfős csapatok kézbe vehették a régészeti bontás során használatos szerszámokat, ismerkedtek a leletek alapanyagával. Kisebb "műásatáson" ecsettel tárhatták fel a földben elrejtett állatfogat, edénytöredéket.


A régészeti raktárt régész szakember vezetésével járhatták be az érdeklődők. Vetített képes, izgalmas részletekben bővelkedő előadást tartott a bronzkori földvár 17 éve folyó kutatásáról dr. Vicze Magdolna régész, múzeumigazgató. Szintén vetített képes előadásban mutatta be a kora vaskori halomsírmező, a "Százhalmok" egészének megismerésére irányuló módszereket és eredményeket T. Németh Gabriella régész. Kovács Gabriella mikromorfológus a talajok, pontosabban az emberi tevékenység nyomait őrző talajrétegek kutatási módszereibe vezette be az érdeklődőket. A mikroszkópos vizsgálathoz előkészített mintákon a mikromaradványok sokszínű világába lehetett betekinteni.


A programokon 8 és 70 éves korú érdeklődők is részt vettek, az előadások közben élénk párbeszéd alakult ki a szakemberek és a hallgatók között – tájékoztatott T. Németh Gabriella régész.

Hozzászólás

E-mail címe rejtve marad. A kötelező mezők *-al vannak jelölve.

Megszakítás

Legfrissebb cikkek

Képtárak

Kategóriák