Igen a kormány munkájára

A legtöbb településen győztek az esélyesek az önkormányzati választáson: a megyei közgyűlésekben tarolt a Fidesz-KDNP, miként Budapesten is abszolút többséget szerzett a közgyűlésben. Tarlós István lett az új főpolgármester a Fidesz-KDNP színeiben 54 százalékkal. Horváth Csaba MSZP-s 29, Jávor Benedek LMP-s 10, Staudt Gábor Jobbikos főpolgármester-jelölt 7 százalékot kapott. A legtöbb kerületben, összesen 19-ben fölényes Fidesz-KDNP győzelem született. A XI. kerületben a Fideszes Hoffmann Tamás megelőzte Molnár Gyulát, az eddigi MSZP-s polgármestert, a képviselő-testületben azonban nincs abszolút többség. Csepelen Német Szilárd, Budafokon Szabolcs Attila, Újpesten Wintelmantel Zsolt, Óbudán Bús Balázs nyerte a polgármester választást, mindannyian a Fidesz-KDNP színeiben.


Érden T.Mészáros András Fideszes jelölt 54 százalákkal, Törökbálinton Turai István, Tárnokon Szolnoki Gábor, Szigetszentmiklóson Szabó József lett ismét polgármester a Fidesz-KDNP jelöltjeként, a Fidesz, illetve a pártszövetség mindenhol többséget szerzett a vezető testületekben. Diósdon a független Spéth Gézát választották újra polgármesternek 67 százalékkal, a testületben is független többség született.

Százhalombattán az észkés Vezér Mihály eddigi polgármester 56százalékkal győzött, a képviselő-testületben nincs abszolút többség: 4-4 észkés és Fideszes, 2 MSZP-s és 1 független jelölt került be.

Szentendrén ismét Dietz Ferenc, Budakalászon Rogán László, Gödön Markó József lett a polgármester FIDESZ-KDNP-s indulóként, abszolút testületi többséggel.


Gödöllőn újra Gémesi György nyert, vezetésével nagy többséget szereztek a lokálpatrióták.

A pártok listás eredményeit tekintve a Fidesz 62, az MSZP 21, a Jobbik 14, az LMP 1 százalékot ért el. Az egyéb szervezetek összesen 2 százalékot kaptak.


A valamivel több, mint nyolcmillió választópolgár közül tegnap mintegy 3,6 millió szavazott.

Minden leadott szavazat erősítette a demokráciát Magyarországon – jelentette ki az államfő az Országos Választási Központban. Schmitt Pál azt mondta, hogy hosszú kampányidőszak végére ért az ország, reményét fejezte ki, hogy az összefogás, a munka és a közjó szolgálatának ideje érkezett el.

A miniszterelnök véleménynyilvánító szavazásnak tartja az önkormányzati választást. Az emberek Orbán Viktor szerint a kormány eddigi munkáját értékelték, és igent mondtak az együttműködés gazdaságpolitikájára, az új, arányos adórendszerre, valamint arra, hogy Magyarországnak új alkotmányra van szüksége. Magyarország visszaszerezte a fővárosát, amely a miniszterelnök szerint az elmúlt húsz évben mindig vitában állt az ország többi részével.


Tarlós István, Budapest új főpolgármestere pragmatizmust, igazmondást és a közpénzek átlátható kezelését ígérte. A főváros új vezetője azt üzente az ellenzéknek, hogy javaslataikat nem fogják úgy lesöpörni az asztalról, ahogyan azt a Fidesz-KDNP-vel tették az elmúlt években.


Pártja a vártnál jobban szerepelt az MSZP elnöke szerint. Mesterházy Attila azt mondta: a választás bebizonyította, hogy az MSZP az ellensúly a politikai közéletben, az ország második legerősebb, és az ellenzék legerősebb pártja.


Az önkormányzati választásnak a Jobbik elnöke szerint az a tanulsága, hogy pártja megkerülhetetlen része a magyar politikai életnek. Több száz Jobbikos képviselő kezdheti meg a munkát a települési önkormányzatokban és a megyei közgyűlésekben. Vona Gábor az önkormányzati korrupció visszaszorítását, a munkahelyteremtést és a közbiztonság javítását emelte ki pártja törekvései közül.


Az alacsony részvételnek is van szerepe abban, hogy a Lehet Más a Politikának nem sikerült elérnie a célként megfogalmazott 13 százalékos eredményt Budapesten. Erről a párt főpolgármester-jelöltje, Jávor Benedek beszélt. Szerinte a mintegy 11 százalékos eredmény azt mutatja, hogy az LMP-nek van stabil szavazóbázisa.

Hozzászólás

E-mail címe rejtve marad. A kötelező mezők *-al vannak jelölve.

Megszakítás

Legfrissebb cikkek

Képtárak

Kategóriák