Új kiegyezést!

2010. a választások éve lesz hazánkban. Alkotmányos berendezkedésünkből eredően tavasszal országgyűlési képviselőket, ősszel helyi önkormányzati képviselőket választunk. E fontos társadalompolitikai eseményekre felelősen készülnek a pártok, civil szervezetek, valamint a választópolgárok.


A felkészülés jegyében zajlott le december hónapban a Magyar Szocialista Párt kongresszusa. A kongresszus elfogadta az "ÚJ KIEGYEZÉST" elnevezésű választási programját, az MSZP országos választási listáját, valamint megnevezte az MSZP miniszterelnök jelöltjét.


A kongresszus mindhárom feladatát a társadalom jelenlegi helyzetéből kiindulva a jövőre készülve határozta meg. Úgy döntött, hogy a válság teremtette helyzetben új stratégiák kellenek, melyek alapján erősödjön a haladás - biztonság - demokrácia. Hiszen az emberek itthon és a világban nagyobb biztonságot, rendet és kiszámítható jövőt akarnak.

Az MSZP programja abból indul ki, hogy mivel a XIX. századi kiegyezés modernizációt hozott, akkor most a XXI. század elején egy új kiegyezésre van szükség, mely a politikai hadakozás helyett társadalmi békére, normális párbeszédre helyezi a hangsúlyt, a demokrácia híveinek együttes összefogására ösztönöz.


A program nyitott mindenki számára, végrehajtásában lehetőséget ad mindenkinek, akik nem akarnak visszafelé haladni, akik értik, féltik, védik a demokráciát, akik elutasítják a gyűlölködést, akik a haladást és nyitott társadalmat szeretnének.

A program nyelvezetében és tartalmában kerüli a fellengzőséget, a pátoszságot, reálisan mutatja meg a valós helyzetet, a megvalósítandó jövő stratégiáját.


Reálisan bemutatja az elmúlt nyolc év kormányzásának eredményeit, tanulságait, hibáit, ugyanakkor a változások szükségességének irányát is meghatározza. Alkalmas arra, hogy a kampány során muníciót adjon a választópolgárok felvilágosítására, meggyőződésének elősegítésére.


Nem ígéretek halmaza, ugyanakkor elutasítja azt az ellenzéki véleményt, hogy "a 2002-től mostanáig terjedő időszak nem része a rendszerváltozásnak". Hiszen az ország az elmúlt nyolc évben előrehaladt, fejlettebb és szabadabb lett. Nincs ok visszakívánkozni a nyolc évvel ezelőtti életünkbe: szabadabban utazhatunk, tagjai vagyunk az Uniónak, megszüntettük a sorkatonai szolgálatot, bővült a fogyasztás.


A fizetések és nyugdíjak vásárlóértéke 30 %-kal nőtt. 2001-ben az átlagnyugdíj 38 ezer forint volt, ma meghaladja a 82 ezer forintot, a havi átlagkereset 104 ezer forintról 199 ezer forintra nőtt. Egy kétgyermekes család 8 évvel ezelőtt 9.400 forint családi pótlékot kapott, ma 26.600 forintot kap.


Valóságos életforma forradalom zajlott le: 2002-től évente 37.000 lakás épül, előtte 22.000 épült, ma már minden második családnak van gépkocsija, ma 100 lakosra 122 mobil telefon jut, 100 háztartásban 54 személyi számítógépet használnak, internet szolgáltatást a háztartások 47 %-ában vesznek igénybe. 8 év alatt közel 570 km gyorsforgalmi utat építettünk, 3 új Duna-híd került átadásra, autópályán már Szlovénia és Horvátország, Nyíregyháza, Debrecen, Szeged is elérhető. A közlekedési struktúra ilyen irányú fejlődése nagyban hozzájárult ahhoz, hogy a különböző külföldi befektetők sok esetben előnyben részesítették hazánkat. Ilyenek Dunaújváros, Kecskemét, Debrecen, Szolnok, valamint a jelentős számban létrehozott ipari parkok. Lehetne még sorolni az agrárágazatban, egészségügyben, oktatásban, a gazdaságban nyolc év alatt elért eredményeket. Mind e mellett a továbbfejlődés gátját is be kell mutatni, megértetni a választó polgárokkal, hogy a mindenre nemet mondó politizálás az egyik legnagyobb fékje a haladásnak.


Fontos és közérdekű változások, "un. reformok" hiúsultak meg az ellenzék pártérdekei, indulatkeltései miatt. A kétharmados támogatás hiánya akadályozta meg, hogy tovább korszerűsödjön az önkormányzati rendszer, az államháztartás reformja, az emberi méltóság védelme. Erre vezethető vissza, hogy romlott a közbiztonság, a szociális biztonság, a roma integráció, erősödött a gyűlöletkeltés, az erőszakot szülő beszéd.

Ezen tények és összefüggések alapján kínál a program értelmes együttműködést, és vállalja a politikai versenyt, kiáll a polgárok értékeiért, egyértelművé teszi a baloldaliságot.


Az MSZP programja a haladás, modernizáció, az igazságosság és a szolidaritás pártján áll. Ezek megvalósításáért felelősséget, cselekvést, összefogást és együttműködést vállal. Alapelvként a piacgazdaság, a többpárti demokrácia, európai összefogás ebben a rendszerben, de a működési módjának változtatását fogalmazza meg.

Ezért szükséges az új kiegyezés!

Hozzászólás

E-mail címe rejtve marad. A kötelező mezők *-al vannak jelölve.

Megszakítás

Legfrissebb cikkek

Képtárak

Kategóriák