Hamarosan ismét nyár lesz, és a kánikula nem maradhat el a szezonális próbatételek sorából. Adott tehát a jármű, az elképesztő hőség, és az a kis AC feliratú gombocska a műszerfalon. Úgy tűnik, minden adva van egy jó kis lehűléshez! Ha azonban nem tartjuk be a játékszabályokat, akkor könnyen inkább a meghűléshez kerülünk közelebb! Inkább fogadják meg a légkondicionáló használatával kapcsolatos tanácsainkat! Először is figyelem, mert a hőérzet becsapós! Nem mind hideg, ami fúj! Hiszen az álló levegőnél nem hidegebb nyári szellő is enyhíti a pokoli hőséget! A nyári napon parkoló autó belseje egy szauna hőfokával vetekedhet, amit a légkondícionáló sem képes azonnal lehűteni. Teremtsünk nyári szellőt a kocsiban, és engedjük le az összes ablakot, hogy a hő nagy része szabadba juthasson. Sok jármű már távkapcsolóról vezérelve képes lenyitni az ablakokat éppen ezért! Induljunk el lassan a kocsival, hogy gyorsabban szabaduljuk a melegtől. Elindulás után már bekapcsolhatjuk a légkondit, és zárjuk be az ablakokat.
Aranyszabály, hogy ne állítsuk a hőmérsékletet nagyon alacsonyra. Nagyjából a kinti melegnél 7 fokkal kevesebb érték már kellemes körülményeket biztosít. Ennél hidegebb csak megterheli szervezetünket. Kerüljük a hideg légáramlat közvetlen magunkra fújását, mert megfázást valamint ízületi gyulladást okozhat! A jól működő légkondi pár percen belül lehűti kedélyeinket. Városban érdemes belső keringtetésre kapcsolni, hogy kizárjuk a polleneket, és port az utastérből, és az autónak is kevesebb meleget kelljen elvezetnie. Viszont ne feledkezzünk meg arról, hogy a klíma szárítja a levegőt! Legyen nálunk bőven ivóvíz, és szükség lehet szemcseppre is, főleg ha kontaktlencsénk van!
A nehezén mégsem vagyunk túl, a kiszállás ugyanis sokkal megterhelőbb lesz! A lehűtött autó elhagyásakor nagy veszélyt jelent, hogy a forróság miatt hirtelen kitáguló erek miatt leeshet a vérnyomásunk, és hirtelen fáradtság, kábulat, netán ájulás léphet fel. Ezért legalább öt perccel a tervezett megállás előtt kapcsoljuk ki a légkondit, csak a szellőzést hagyjuk üzemben, adjunk időt testünknek a hőmérséklet változásra! A klíma kikapcsolásával a rendszerben levő kondenzvíz is teljesen elpárolog, így nem lesz táptalaja a kórokozóknak sem. Ezáltal elkerülhető az allergia, és a gombás fertőzés is. Ha poshadt szagot érzünk a kocsiban, akkor fertőtlenítésre van szükség, amit évente egyszer amúgy is érdemes megcsináltatni. Autóklíma Központunk megoldást kínál felmerült gondjaira!