A MOL Dunai Finomító új Claus-6 üzeme a 2007. decemberi sikeres próbaüzem után idén januárban megkezdte működését.
Az üzem a kénmentesítő technológiákban keletkező kénhidrogént és ammónia tartalmú savanyú gázokat dolgozza fel, és elemi ként állít elő 99,5 százaléknál magasabb hatékonysággal. Az üzem naponta 90 tonna elemi kén előállítására képes. Megfelel a legszigorúbb környezetvédelmi előírásoknak is, és elindításával a Finomító tovább csökkentette károsanyag-kibocsátását.
Ellenőrzést tartottak a MOL Nyrt. Dunai Finomítóban a Közép-Duna-Völgyi Környezetvédelmi, Természetvédelmi és Vízügyi Felügyelőség szakemberei 2007. október 29-én. A hatóság a Finomító részére 2006-ban kiadott egységes Környezethasznosítási engedélyben (IPCC) előírt intézkedések megvalósítását és eredményeit tekintette át. Az audit megállapította, hogy a Dunai Finomító az IPCC engedélyben előírt környezetvédelmi kötelezettségeit teljesítette, így annak hatályát a hivatal meghosszabbította.
Öt százalék biokomponenst tartalmazó diesel gázolajat forgalmaz a MOL Nyrt. minden magyarországi töltőállomásán 2008. január elsejétől.
A biodiesel-gyártás és forgalmazás elindítása a biomotorbenzin 2007. júliusi bevezetése után a MOL bioüzemanyag-stratégiájának következő lépése volt.
A kénmentes és a legszigorúbb európai előírásoknak is megfelelő bizoüzemanyag döntő részét a Dunai Finomítóban állítják elő. A Finomító havi mintegy 200 ezer tonna biodiesel gyártására képes a piaci igényeknek megfelelően.
A biodízel előállításához szükséges biokomponenst a MOL Nyrt és a Rossi Beteiligungs által alapított Rossi Biofuel Zrt. gyártja. E vállalat 2007. negyedik negyedévére a régió egyik legnagyobb biodízel alapanyag-ellátó gyárát építette fel a MOL komáromi telephelyén. Az új üzem évi 150 ezer tonna kapacitásával európai léptékben is jelentősnek számít.
A technológiai fejlesztéseknek köszönhetően a MOL csoport finomítóinak károsanyag-kibocsátása folyamatosan csökken, az elmúlt tizenöt évben 20 százalékos mérséklést sikerült elérni.