Pályázat

Százhalombatta Város Önkormányzata a Vállalkozásfejlesztési Program keretében

PÁLYÁZATOT HIRDET

a mikro- és kisvállalkozások versenyképessége fokozásának, a foglalkoztatottság elősegítésének támogatására

I. Támogatás célja

A támogatás célja a kiskereskedelem, a mezőgazdasági- és ipari termelő vállalkozások és a lakossági szolgáltatás területén működő mikro- és kisvállalkozások versenyképességének javítása, valamint foglalkoztatási képességének megőrzése, növelése.

II.

A pályázatra felhasználható keretösszeg összesen: 100 millió Ft.

III. A pályázók köre

1./ Pályázhatnak azok az egyéni vállalkozók, gazdasági társaságok, akik/amelyek százhalombattai székhelyükön egyúttal gazdasági tevékenységet is folytatnak, vagy Százhalombatta területén telephellyel is rendelkeznek.

a., A pályázati kiírás megjelenésének időpontjában már legalább 3 éve folytatnak gazdasági tevékenységet Százhalombattán, amelynek bővítésére, felújítására, korszerűsítésére, környezetvédelmi tárgyú beruházására kívánják fordítani a pályázattal elnyert támogatást.

b., Az összes foglalkoztatott létszáma 50 főnél kevesebb.

c., Éves nettó árbevételük legfeljebb 100 millió Ft.

d., A b., és c., pontban megjelölt mutatókat az utolsó éves beszámoló vagy személyi jövedelemadó bevallás alapján kell meghatározni.

2./ Nem nyújtható támogatás:
- csőd-, felszámolási-, vagy végelszámolási eljárás alatt álló szervezetnek,
- azon személy vagy szervezet számára, akinek/amelynek 60 napot meghaladó nem vitatott vagy bíróság által megállapított jogerős adó vagy adók módjára behajtható köztartozása van, beleértve a helyi adókat és a gépjárműadót is, kivéve, ha az adóhatóság számára fizetési halasztást vagy részletfizetést engedélyezett, továbbá akinek a pályáztatóval szemben 60 napot meghaladó bármilyen tartozása van,
- azon személy vagy szervezet részére, aki vagy amely a támogatás iránti pályázat benyújtását megelőző három naptári éven belül az államháztartás alrendszereitől juttatott valamely támogatással összefüggésben a támogatási szerződésben vállalt kötelezettségét nem, vagy csak részben teljesítette,
- azon szervezet részére, amelyet a támogatás iránti pályázat benyújtását megelőző két naptári éven belül az államigazgatási szerv határozatával vagy annak bírósági felülvizsgálata esetén a bíróság a munkavállalók bejelentés nélküli vagy munkavállalási engedély nélküli foglalkoztatása miatt jogerősen bírság megfizetésére kötelezett,
- azon személy vagy szervezet részére, aki vagy amely a tevékenység folytatásához szükséges hatósági engedélyekkel nem rendelkezik.

Ezen feltételeket a pályázati dokumentáción fel kell tüntetni, nyilatkozattétellel, illetve igazolásokkal kell bizonyítani.

IV. Pályázati feltételek

1./ A pályázónak rendelkeznie kell a beruházás összköltségének legalább 50 %-ával, mint önerő. Erről pénzintézeti igazolást kell becsatolnia, továbbá a beruházás költségvetését és pénzügyi tervét is.

2./ A pályázó rendelkezzen - építési beruházás esetén - a beruházáshoz kapcsolódó elvi építési engedéllyel. Környezetvédelmi beruházás esetén ezen kívül környezetvédelmi hatástanulmánnyal is, mely indokolja a beruházás szükségességét.

3./ A pályázó rendelkezzen a pályázat tárgyát képező ingatlan tulajdonjogával, vagy minimum 2 éves tartós bérletével, bérlemény esetén a cél megvalósításához a tulajdonos hozzájárulásával.

4./ Amennyiben a pályázó nem teljesíti a támogatási szerződésben meghatározottakat, úgy a támogatás összegét a - naptári napra számított - mindenkori jegybanki alapkamattal növelten köteles visszafizetni.

5./ Támogatás már megkezdett beruházáshoz nem nyújtható.

6./ Vállalja, hogy a beruházás 1 éven belül megvalósul.

7./ Pályázó vállalja, hogy a pályázati cél megvalósításával új munkahelye/ke/-t teremt, illetve vállalja hogy az alkalmazotti létszám a projekt megvalósítását követően 3 éven belül nem csökken, s erről a fejlesztés leírásánál nyilatkozik.

8./ Pályáztató fenntartja a jogot, hogy érvényes pályázat esetén is hozhat elutasító döntést.

V. A pályázattal elnyerhető támogatás

1./ A támogatás formája egyszeri, vissza nem térítendő támogatás.

2./ A pályázónak a fejlesztés nettó összegének legalább 50 %-át kitevő saját forrással kell rendelkeznie (ebbe a más pályázaton elnyert támogatás is beszámítható).

3./ A támogatás mértéke: a fejlesztés nettó összegének (áfa nélküli összköltségének) legfeljebb 50 %-a, de maximum 5 millió Ft. A támogatás csak abban az esetben igényelhető a beruházás áfa-t is tartalmazó összköltsége után, ha a kedvezményezettnek a támogatásból finanszírozott beruházás kapcsán áfa-levonási joga nincs (igazolnia kell).

4./ A pályázatot elbírálók a támogatást a kértnél alacsonyabb mértékkel is megállapíthatják. Ha a pályázó a csökkentett mértékű támogatás esetén is képes és kész az eredeti projekt megvalósítására, erről köteles az értesítés kézhezvételét követően 5 munkanapon belül írásban nyilatkozni, csatolva beadványához a megfelelően módosított üzleti és finanszírozási tervét, valamint az igényelt és elnyert támogatási összeg különbözetére vonatkozó forrás meghatározását (például saját forrás, bankhitel).

VI. A támogatás nyújtásának feltételei

1./ Jelen pályázati felhívás alapján nyújtott támogatások csekély összegű támogatásnak minősülnek, amelyeket kizárólag az Európai Közösséget létrehozó Szerződés 87. és 88. cikkelyének a csekély összegű (de minimis) támogatásokra való alkalmazásáról szóló 2006. december 15.-i 1998/2006/EK bizottsági rendelet - HL L sorozat 379/5 2006. 12. 28. - (a továbbiakban 1998/2006/EK bizottsági rendelet) szabályai alapján lehet nyújtani.

2./ A 1998/2006/EK bizottsági rendelet alapján de minimis támogatás nyújtható valamennyi ágazat vállalkozásai számára az alábbi kivételekkel:
a) halászati és akvakultúra ágazat (ahogyan azt a 104/2000/EK rendelet HL L 83/35. 2000. 4. 4. meghatározza) vállalkozásai;
b) az EK Szerződés I. mellékletében felsorolt mezőgazdasági termékek elsődleges termeléséhez kapcsolódó tevékenységet végző vállalkozások;
c) az EK Szerződés I. mellékletében felsorolt mezőgazdasági termékek feldolgozásával vagy marketingjével kapcsolatos tevékenységet végző vállalkozások, amennyiben:
1. a támogatás összege a piacon beszerzett vagy forgalmazott ilyen termékek ára vagy mennyisége alapján kerül rögzítésre,
2. vagy az elsődleges termelőknek való teljes vagy részleges továbbítástól függ;
d) exporttal kapcsolatos tevékenységek támogatása, nevezetesen az exportált mennyiséggel, az értékesítési hálózat kialakításával és működtetésével, illetve az exporttevékenységgel összefüggésben felmerülő egyéb folyó kiadásokkal közvetlenül kapcsolatos támogatások;
e) az import áruk helyett hazai áru használatától függő támogatás;
f) a széntermeléshez kapcsolódó iparág (szén: az Egyesült Nemzetek Európai Gazdasági Bizottsága által a szén tekintetében megállapított nemzetközi kodifikációs rendszer értelmében kiváló minőségű, közepes minőségű és gyenge minőségű A és B csoportba sorolt szén) vállalkozásai;
g) szállítóeszköz megvásárlására a közúti szállítási ágazatban tevékenykedő vállalkozások esetében.
h) nehéz helyzetben lévő vállalatok részére.

(3) Egy vállalkozásnak bármely forrásból csekély összegű támogatási jogcímen odaítélt támogatás támogatástartalma - három pénzügyi év vonatkozásában - nem haladhatja meg a 200.000, a közúti szállítási ágazat esetében a 100.000 eurónak megfelelő forintösszeget.

(4) Minden egyes új csekély összegű (de minimis) támogatás odaítélésekor az adott pénzügyi évben, valamint az előző két pénzügyi év alatt odaítélt de minimis támogatás teljes összegét kell figyelembe venni.

(5) A csekély összegű (de minimis) támogatás ugyanazon elszámolható költségek vonatkozásában nem halmozható állami támogatással, amennyiben az így halmozott összeg meghaladná a támogatási intenzitás csoportmentességi rendeletekben vagy az Európai Bizottság jóváhagyó határozatában meghatározott mértékét.

(6) A támogatást nyújtó köteles írásban tájékoztatni a kedvezményezettet, arról, hogy de minimis támogatásban részesül. A tájékoztatásnak kifejezetten utalnia kell a 1998/2006/EK bizottsági rendeletre - hivatkozva annak pontos címére és az Európai Közösség Hivatalos Lapjában való kihirdetésére - valamint meg kell határoznia a támogatás pontos összegét támogatástartalomban kifejezve.

(7) A támogatás odaítélését megelőzően az érintett vállalkozás írásos vagy elektronikus formában készített nyilatkozatot köteles eljuttatni a polgármester részére, a vállalkozás által a megelőző két pénzügyi évben és a folyamatban lévő pénzügyi évben kapott valamennyi csekély összegű (de minimis) támogatásról.

VII. A pályázat benyújtásának módja, helye és határideje

1./ A pályázat a Városházi Hírmondóban, illetve az önkormányzat honlapján való megjelenését követően 2007. szeptember 14-én 12.00 óráig magyar nyelven, kizárólag a pályázati formanyomtatványon (adatlapon) nyújtható be.

2./ A pályázati formanyomtatvány beszerezhető a Polgármesteri Hivatal Ügyfélszolgálatán, valamint ügyfélfogadási időben a Polgármesteri Hivatal I. emelet 130. sz. és I. emelet 148. sz. szobájában, illetve letölthető a város honlapjáról www.szazhalombatta.hu (városlakók/közérdekű/pályázatok) .
Információ és tájékoztatás személyesen kérhető ügyfélfogadási időben a I. emelet 130. sz. és I. emelet 148. sz. szobában, vagy telefonon a (23) 542-192, valamint a (23) 542-172 telefonszámon.

3./ A pályázatot a pályázati formanyomtatvány minden kérdésére választ adva
- 1 eredeti példányban - az egyéb előírt dokumentumok csatolásával kell benyújtani, zárt borítékban a következő címre:

Százhalombatta Város Önkormányzat
Polgármesteri Hivatal Titkárság
Százhalombatta, Szent István tér 3.

A borítékon kérjük feltüntetni: a „Vállalkozásfejlesztési Pályázat megnevezést, valamint a pályázó nevét és címét.

VIII. Döntés-előkészítés, döntési mechanizmus

A benyújtott pályázatok elbírálásáról a Gazdasági, Pénzügyi és Integrációs Bizottság dönt.

A pályázat elbírálásánál előnyt jelent:
• hiánypótló vállalkozás megvalósítása,
• innovatív vállalkozás megvalósítása,
• esélyegyenlőséget támogató munkahelyteremtés.

A Polgármesteri Hivatal a döntésről, a döntést követő 15 napon belül a pályázót értesíti.
A támogatást elnyert pályázóval a döntést követő 30 napon belül - az önkormányzat nevében - a Polgármester támogatási szerződést köt.

IX. Egyéb rendelkezések

1./ A beruházás megvalósításához nyújtott támogatás esetén a szerződéskötés feltétele, hogy a pályázó a pályázati kiírásban meghatározott garanciákkal és biztosítékokkal rendelkezzen.

2./ A támogatási szerződés teljesítését, a forrás megfelelő felhasználását a Gazdálkodási, Pénzügyi és Integrációs Bizottság jogosult ellenőrizni.

3./ A kiíró egy alkalommal lehetőséget biztosít a pályázóknak a nyilatkozatok és igazolások tekintetében hiánypótlásra. A hiánypótlás határideje: 5 nap.

4./ A mennyiben a pénzügyi keret lehetővé teszi, a pályáztató dönthet újabb pályázat kiírásáról.

A PÁLYÁZATHOZ , ILLETVE A SZERZŐDÉSKÖTÉSHEZ SÜKSÉGES MELLÉKLETEK LISTÁJA

1./ A pályázó nyilatkozata arról, hogy rendelkezik 30 napnál nem régebbi cégkivonattal, amelyet a pályázat pozitív elbírálása esetén a szerződés megkötéséhez kell csak csatolni, illetve egyéni vállalkozó esetén benyújtandó a vállalkozói igazolvány másolata.

2./ A pályázó hivatalos képviselőjének aláírási címpéldánya. A bank/kincstári aláírás bejelentő fénymásolatának bank, illetve a kincstár általi eredeti záradékolásával vagy más hiteles banki igazolással, továbbá egyéb hitelt érdemlő módon. Az igazolások 1 hónapnál nem régebbi hitelesített okiratok lehetnek. Ezen igazolásokat, dokumentumokat a pályázat pozitív elbírálása esetén, a szerződés megkötéséhez kell csak csatolni.

3./ Pályázat benyújtását megelőző év éves beszámolója (mérleg és eredmény kimutatás, illetve a könyvvizsgálatra kötelezett vállalkozóknak könyvvizsgálói jelentés). Mérleget nem készítő egyéni vállalkozók SZJA bevallása.

4./ Immateriális javakról, tárgyi eszközökről részletes árajánlatot kell csatolni.

5./ A fejlesztés részletes leírása maximum 20 oldal terjedelemben:
- a pályázó vállalkozás bemutatása,
- a fejlesztés leírása, indokai,
- a fejlesztés várható eredménye, üzleti terv.

6./ Saját forrás/ok/ igazolása
A számlavezető vagy hitelintézet által igazolt saját forrás összege, valamint a támogatandó hiteleken kívüli egyéb idegen forrás meglétére vonatkozó igazolás/ok (szerződések).

7./ Az ingatlan 30 napnál nem régebbi tulajdoni lapja, vagy a tulajdoni lappal együtt a bérleti szerződése vagy üzemeltetési szerződése, melyet (melyeket) a pályázat pozitív elbírálása esetén, a szerződéskötéshez kell csak csatolni.

8./ Költségterv és átalakítási terv, szükség szerint jogerős elvi építési engedély.

9./ Ha a pályázó nem rendelkezik a fejlesztés megvalósításához szükséges ingatlan tulajdonjogával, akkor csatolni kell az ingatlan tulajdonosának a fejlesztéshez való előzetes hozzájáruló nyilatkozatát.

10./ Nyilatkozat a támogatás nem rendeltetésszerű felhasználása esetén érvényesíthető biztosítékról (inkasszóról).

11./ Nyilatkozat arról, hogy a pályázó mikor, milyen forrásból, milyen célra és mekkora összegű állami támogatást kapott.

12./ A pályázó 30 napnál nem régebbi igazolása arról, hogy köztartozása az APEH, VPOP, TB felé nincs, mely igazolásokat a pályázat pozitív elbírálása esetén, a szerződéskötéshez kell csak csatolni.

13./ Annak kifejtése, hogy a beruházás megvalósítása hogyan járul hozzá a pályázati kiírás célkitűzéseinek megvalósításához.

14./ A pályázati kiírásban szereplő kitöltött és aláírt NYILATKOZAT, valamint ADATLAP.

A pályázat lap letölthető a Batta Online-ról.

Hozzászólás

E-mail címe rejtve marad. A kötelező mezők *-al vannak jelölve.

Megszakítás

Legfrissebb cikkek

Képtárak

Kategóriák