728 x 90 - Hirdessen itt!

"Mindig van kihez fordulni"

  • img
  • img
  • img
  • img
  • img
  • img
  • img
  • img
  • img
  • img
  • img
  • img

A Szociális Munka Napja alkalmából köszöntötte az Önkormányzat az ágazatban dolgozókat november 12-én. A műsorral egybekötött ünnepségen elismerő oklevelet adtak át két, kimagasló teljesítményt nyújtó munkatársnak.

Az eseményen a város képviseletében jelen volt Török Sándor, Sinka László és Nagy Balázs alpolgármesterek, Lukács Bernadett, Horváth Júlia, Szabó Gábor és Szél Pál önkormányzati képviselők.


Török Sándor alpolgármester – Vezér Mihály polgármester nevében is – köszöntötte a megjelenteket. Hangsúlyozta, hogy rendkívül elhivatottan, magas színvonalon végzik munkájukat a szociális szférában dolgozók, amit egy napokban kapott telefonhívás is megerősít. Egy idős, egyedül maradt ismerőse mondott köszönetet, hogy bekerülve a Gondozóházba olyan ellátásban részesül, amire nem is gondolt.

A társadalom számára egy ideig sokszor nincs előtérben az ágazat, mert nincs szükség ilyen fajta ellátásra, azonban amikor ez a helyzet megváltozik, akkor tudatosul igazán a terület nélkülözhetetlen szerepe. Nagyon jó, hogy ilyenkor mindig van kihez fordulni – erre hívja fel a figyelmet a világnap is – Százhalombattán is. "Van kihez fordulni, ha kisgyermekről, felnőttről, beteg idős emberről van szó, vagy ha valakinek szegényes a sorsa, mert a munkatársak csodálatos közösséget alkotnak."

Sokan nem tartják értékteremtő tevékenységnek az ágazatot, pedig a legnagyobb érték az ember, akiknek életéről, méltóságáról, az emberré válásról és megmaradásról gondoskodik a szakma, akár ünnepnapokon is. Ugyanakkor Karácsony közeledtével elmondható, hogy azok számára, akik szeretetteljes ellátásban részesülnek, minden nap eljön a Karácsony – fogalmazott az alpolgármester.

Szólt arról, hogy a szférában dolgozók munkája hasonlatos a színész szakmához, mert függetlenül attól, hogy milyen nehézséggel küzdenek a művészek, a munkatársak, mindig odaadóan készen kell állni, amikor "felgördül a függöny". A szociális munka ugyanis életforma, hivatás, amit csak naponta megújuló, nagy szeretettel lehet végezni, ami óriási teljesítmény. Az Önkormányzat maximális mértékben igyekszik anyagilag is elismerni a szféra tevékenységét.

Török Sándor, mint elmondta, nagy örömmel látogatja a Gondozóházat, a bölcsődét, ahol egyfelől sok vidám tekintettel találkozik, másrészt érezhető a munkatársak részéről, hogy értékelik a feléjük irányuló rendkívüli megbecsülést.


Átadták a "Szociális Munkáért Elismerő Oklevelet", amelyet a Képviselő-testülete döntése alapján Kiss Andrásné és Hassza Ferencné ikerpár vehetett át, a testvérek 40 éve munkatársai a Városi Családsegítő és Gondozási Központ bölcsődéjének.


Till Erika, a bölcsődét működtető VCSGK vezetője külön ajándékot adott át a díjazottaknak, akik – számítása szerint –, mintegy ezer gyermekkel foglalkoztak pályájuk során.


Ahogy a Dobos Ágnes kommunikációs munkatárs által összeállított laudációból kiderült, Kiss Andrásné, Erika, 1985. október 2-tól dolgozik első munkahelyén a bölcsődében, mint kisgyermeknevelő. A kezdetektől hivatásának érezte, hogy gyermekekkel foglalkozzon, mindig erre a pályára készült.

Legfontosabb feladatának tartja, hogy a rábízott gyermek számára olyan szeretetteljes légkört alakítson ki, melyben biztonságban érezhetik magukat szüleik távollétében is, és egyéni igényeinek megfelelően fejlődhessenek testileg, lelkileg.

Munkáját szeretettel és elfogadással végzi, hiszen minden gyermek egy csoda, és ebben a csodában részesülni kiváltság. Anyaként és nagymamaként is látja, hogy milyen erős a kötelék, ami a gyermeket és szüleit összeköti, és emiatt milyen traumatikus tud lenni az elválás, elengedés.

A legnagyobb elismerés hivatásában, hogy a gyerekek mindig elhalmozzák pozitív visszajelzésekkel, a kicsik nagyon ragaszkodnak hozzá és viszont. Munkáját lelkiismeretesség, pontosság, figyelmesség jellemzi, kollégái felé mindig segítőkészen fordul, kiváló tagja a bölcsősei közösségének.


Hassza Ferencné, Judit szintén közel 40 éve dolgozik első munkahelyén a bölcsődében nevelőkén, Gyermekkora óta ő is erre a pályára készült, nem is gondolkodott másban.

Az intézményben töltött évei alatt maximális munkafegyelemről, pontosságról és hivatása iránti elkötelezettségéről tett tanúbizonyságot. Nagy hangsúlyt fektetett a gyermekek szakszerű nevelésére, gondozására. Szakmai munkáját magas színvonalon látja el, figyelembe veszi a gyermekek egyéni szükségleteit, fontosnak tartja, hogy megfelelően fejlődjenek, nyugodt, de ingergazdag környezetben töltsék napjaikat.

Munkáját annak szellemében végzi, hogy tudja, nagy hatással van a gyermekek személyiségének fejlődésére, ezért törekszik mielőbbi megismerésükre, személyre szabott gondozásukra, nevelésükre.

A családokkal mindig jó kapcsolatot alakít ki, határozott egyéniségének, nyíltságának, problémamegoldó képességének köszönhetően a szülők és a kollégák egyaránt számíthatnak rá.

Segítőkészen vesz részt a bölcsőde minden munkafolyamatában, munkájára igényes, kiváló tagja a kollektívának. A legnagyobb sikerének tartja, hogy mintegy 40 év pályán töltött idő után is úgy érzi, van mit tennie, mindig van, célja és feladata.


Erika és Judit a sajtónak rendkívül megtisztelőnek nevezte, hogy elismerésben részesültek, ami nagyon váratlanul érte őket. Különleges élmény, hogy ilyen nagyszabású ünnepség keretében került sor a díj átadására.

Elmondták, hogy a negyven év során sok mosolyt, ölelést kaptak a gyerekektől; az általuk adott "kincs" marasztalta őket a pályán, amit csak "szívvel-lélekkel lehet csinálni". Büszkeséggel és örömmel tölti el őket, hogy most már az egykori neveltek, szülőkként viszik a bölcsődébe saját gyermekeiket. "Pótanyukákként" szeretettel, türelemmel, empátiával fordulnak a gyerekek felé, de fontos, hogy a szülőkkel is jó kapcsolatot alakítsanak ki.

Bíznak abban, hogy lesz megfelelő utánpótlás a pályán, több évtizedes tapasztalatukkal igyekeznek segíteni az újonnan érkező kollégákat.

Ami a jövőt illeti, örömmel tölti el őket, hogy nyugdíjba vonulásuk után több idő jut közös családi programokra, több időt szentelhetnek az unokáknak.


Sinka László alpolgármester az ünnepség utáni állófogadáson meghatottan méltatta az ágazatban dolgozók teljesítményét; akiknek gondoskodásuk a gyermekektől kezdve az idős emberekig, minden korosztályra kiterjed. A pályán szinte csak hölgyek vannak, akik hivatásuk mellett a családjukban is helytállnak.

Felidézte, hogy személyes emlék fűzi őt a díjazottakhoz, hiszen gyermekkoruk óta ismeri őket, illetve családjukat. Hihetetlen látni, hogy milyen pályát futottak be, amiért hála és köszönet illeti őket is.


Vezér Mihály polgármester közösségi oldalán mondott köszönetet a szférában dolgozóknak; a többi között így fogalmazott:

"A Szociális Munka Napja alkalmából köszöntöttük mindazokat, akik hivatásul a szociális munkát választották és személyes kiemelt céljuk az embertársaik szívvel és lélekkel végzett segítése.

A társadalmi élet talán legnagyobb vívmánya a szociális érzékenység, és a szociális munkák megszervezése. A gondozásra szoruló szépkorúak, a szenvedélybetegek, a hajléktalanok, az elesettek, a nehéz körülmények között élő családok, gyermekek, mind-mind a szociális ágazatban dolgozóknak köszönhetik az ellátásukat" – írta Vezér Mihály.


"Egy közösség erejét az mutatja meg, hogy bánik azokkal az emberekkel, akik segítségre szorulnak; a mi intézményeink és a civil szervezetek nap mint nap kiváló, magas színvonalú munkát végeznek. Köszönjük nekik!" - írta közösségi oldalán Nagy Balázs alpolgármester.

Bejegyzésében továbbá említést tett a területen dolgozó szervezetekről.

A város legnagyobb intézményében, a VCSGK-ban 147-en dolgoznak. A működés, Till Erika vezetésével a bölcsődére, az idősek nappali ellátására, a szociális étkeztetésre, a családsegítésre, a házi segítségnyújtásra, az iskolai védőnői szolgálatra, az intézmények gazdasági irányítására és a közétkeztetésre terjed ki.

A Kósa Melinda által vezetett Vöröskereszt a Családok Átmeneti Otthonát üzemelteti, valamint hajléktalan ellátást nyújt.

A Szülők Fóruma Egyesület, Schmidt Mónika társadalmi elnök irányításával az egészségkárosodott és eltérő fejlődési ütemű gyermekek komplex rehabilitációját végzi.

A Sérültekért Alapítvány, Czeczon Zsuzsa vezetésével a fogyatékkal élők nappali ellátásával, egyéni fejlesztésével foglalkozik.


A műsorban Juhász Luca, a Százhalombattai Arany János Általános Iskola és Gimnázium tanulója Lackfi János, Világvége című versét szavalta el, zárásként pedig Baksa András színész, énekes, a Madách Színház tagja adott pezsdítő, lélekemelő koncertet.




Hozzászólás

E-mail címe rejtve marad. A kötelező mezők *-al vannak jelölve.

Megszakítás