A Jane Goodall nyomában környezeti nevelési pályázaton faültetésre nyert támogatást a "Matrica" Múzeum. A munkatársak a Régészeti Parkban szeretnének a növényültetési akcióval hozzájárulni a környezeti nevelési helyszín és a benne folyó programkínálat bővítéséhez, valamint a napjainkban zajló klímaváltozás káros hatásainak mérsékléséhez.
A Régészeti Park szabadtéri múzeum, és közel harmincéves környezetrekonstrukciója bemutatja a középső bronzkori és a Hallstatt kori táj sajátosságait.
A környezetrekonstrukció egyik eleme, hogy erdősávokat telepítettek a Park széleire, hogy a vaskori halomsírok jól láthatók legyenek. Ezt a szempontokat a mostani faültetéskor is figyelembe kell venni amellett, hogy mára megváltoztak az éghajlati jellemzők ezen a területen is. A fák olyan helyekre kerülnek, hogy a bronzkori és a vaskori faluk hangulata és kialakítása megmaradjon, a halomsírok láthatóak maradjanak, de meg is védjék őket, és a látogatóknak mozgásuk és a Park területén való tartózkodásuk alatt is megfelelő természetes árnyékolásuk legyen. Ez különösen fontos gyermekcsoportok esetében, ha a foglakozás vagy játék a szabadban zajlik. Ezért a növények, a fasor "összeköti" a különböző épületeket és a két őskori falut. Ez az összekötés a fák meghatározott sorrendjével is átmenetet képez a két korszak között biztosítva a környezetrekonstrukció mitológiai szempontjait is.
A "Matrica" Múzeum munkahelyi közössége olyan elszánt belső és külső (nyugdíjas és pedagógus idegenvezető és kézművesfoglalkozás-vezető) munkatársakból áll, akik szabadidejükben rendszeresen és folyamatosan foglalkoznak a Park növényzetével (ültetés, locsolás, metszés, komposztálás). Mellettük néhány önkéntes fiatal a korábbi nyári táborok ideje alatt lett még táborozóként elkötelezett és motivált segítője a Park életének. Velük hozza létre a Múzeum a Jane Goodall Intézet Roots and Shoots hálózatának helyi csoportját, hogy a pályázati faültetés mellett a környezettudatos életmód elsajátításában és továbbadásában példát és lehetőséget adjon másoknak is.
2024. október 12-én a hagyományosan az országos Múzeumok Őszi Fesztiválja keretében megtartott családi szezonzáró napon mutatja be a Múzeum a pályázati projekt eredményét és a Roots and Shoots csoportot.