Ezüst- és bronzérmet nyert, valamint 4 dobogó közeli helyezést szerzett a százhalombattai Dunamenti Energia Modellező Klub Nagykanizsán az RG 65 osztályban, május 18-20-án – számolt be Kunvári Sándor egyesületi tag.
Az RG 65 hajóosztály versenyével kezdődött Nagykanizsán a 3 napos modellvitorlás regatta hétvége. Az időjárás remek volt; nem esett az elmúlt napokban már megunt eső! Az első futam egy kicsit még hűvös időben zajlott de, a 16 órai befejezésre már levettették meleg ruhájukat a kapitányok, egy kicsit lazítva az öltözéken. Az egész napra jellemező volt az A1/4 és ez alatti szélerő. Izgulni való nem nagyon volt, mert a szélerő nem borzolta a kedélyeket. Országh Tibor versenyzőtársunk az első futamban "beköszönt " egy első helyezéssel, és tartotta is ezt a formát egy kivételével. Tibut –, ahogy mi becézzük – aznap nem lehetett megfogni! A második és a harmadik hely sorsát is csak 1 pont különbség döntötte el.
A 8 fős mezőny 8 "nehéz" futamot teljesített.
Sajnos az első RG 65 Kanizsa Kupára sokan nem jöttek el - igazolt távollétek miatt. Bízunk benn, hogy jövőre többen leszünk!
Battai eredmények: II. Kunvári Sándor, III. Gergely András, IV. Pákozdy Mihály, V.Illés Zoltán, VII. Garay Márton, VIII. Garay Gergő