Mikulás járt a kormányhivatalban

Mikulás ünnepséget szervezett a Pest Megyei Kormányhivatal december 6-án a munkatársak gyermekeinek. A rendezvényen idén is a kicsiké volt a főszerep, a kézműves foglalkozáson gyönyörű karácsonyi díszeket készítettek, majd vidám krampusz és bűvészkedő bohóc szórakoztatta őket a Mikulás érkezéséig.


A gyerekek hangos énekszóval várták a vendéget, aki díszes püspökruhában, süvegben és pásztorbottal érkezett. Myra város egykori jótevő püspökének mindenkihez volt jó tanácsa, megemlítette jócselekedeteiket, ám a huncutságok és rosszaságok listáját otthon felejtette.


Szent Miklós idén sem okozott csalódást a gyerekeknek, zsákjából csokoládéval, mandarinnal, mogyoróval teli csomagok vándoroltak a lurkók kezébe.


Késő délutánig tartott a Mikulás-nap a hivatalban, ahol felidézték az "igazi Mikulás", Szent Miklós püspök életének történetét is, akinek sok csodája, köztük a tengeri vihar lecsendesítése mellett a leghíresebb jótette az volt, amikor három eladósorba került lányt segített hozományhoz. Így ez az ablakon bedobott arannyal teli erszény volt az első Mikulás-csomag.


A Pest Megyei Kormányhivatal Mikulás-napi eseményén gyermekeivel együtt részt vett Tarnai Richárd Pest megyei kormánymegbízott, Rosdy Tamás főigazgató és Túri Ibolya igazgató is.


(Pest Megyei Kormányhivatal)

Hozzászólás

E-mail címe rejtve marad. A kötelező mezők *-al vannak jelölve.

Megszakítás

Legfrissebb cikkek

Képtárak

Kategóriák