Erdélyi magyarok találkozója

  • img
  • img
  • img
  • img
  • img
  • img

Az Százhalombattán élő, Dr. Fazekas István lelkész által vezetett Erdélyi Gyülekezet szép hagyománya, hogy minden évben, a húsvétot követő második vasárnapon, a Reménység Szigetén megrendezik a Magyarországon Élő Erdélyi Magyarok Találkozóját.

Ezúttal Wass Albert Erdélyről szóló gondolatainak jegyében jöttek össze azok a családok, amelyek annak idején még a Ceau?escu-diktatúra elől menekültek az anyaországba.


A nagyszabású találkozó ünnepélyes istentisztelettel kezdődött, melyen Dénes István Lukács püspök-helyettes, a Királyhágómelléki Református Egyházkerület lelkészi főjegyzője hirdette Isten igéjét, aki a 100. zsoltár versei alapján kiemelte, hogy fontos hálásak lennünk Istennek először is az értünk való irgalmáért, másrészt azért is, hogy megajándékozott bennünket egymással, a közösséggel, az összetartozás szép és nemes lehetőségével.


Az istentisztelet után Kovács Sándor tárogatóművész református dicséreteket és kuruc énekeket játszott, majd Forgács Lajcsi tangóharmonikással közösen zenéltek a székely asszonyok által főzött ebédhez. Az Erdélyi Gyülekezet delegációja megkoszorúzta az Ihász utcai református templomnál található Wass Albert emlékművet, majd 14 órától dr. Fazekas István Jókai-díjas drámaíró, az Erdélyi Gyülekezet vezető lelkésze beszélgetett Wass Albert írói munkásságáról Takaró Mihály irodalomtörténésszel és három színművésszel: Pikali Gerdával, Rékasi Károllyal és Szakács Tiborral.


Ezt követően Berkesi Sándor Kossuth- és Liszt Ferenc-díjas karnagy vezetésével közös énektanulásra került sor az új református énekeskönyv dicséreteiből, majd a találkozó közös áhítattal zártuk, melyet Berkesi Gábor református lelkész tartott.


Dr. Fazekas István vezető lelkész a zárszavában kiemelte, hogy a közös emlékezés a múltról és a jövőre tekintettel megfogalmazott cselekvési lehetőségeink megerősítenek bennünket nemzeti identitásunkban, s ha mindehhez igei üzenet is társul, akkor felismerhetjük, hogy magyarságunk mindig lelki közösséget is jelent.

Hozzászólás

E-mail címe rejtve marad. A kötelező mezők *-al vannak jelölve.

Megszakítás