Helyi szinten is jelentős győzelmet aratott a jobb oldal az EP-választáson. A százhalombattai FIDESZ-KDNP frakció sajtótájékoztatón értékelte az eredményt június 6-án.
Pap Miklós kampányfőnök köszönetet mondott a választóknak a bizalomért és az aktivistáknak a munkáért. Hozzátette, a 36 százalékos részvételi arány megfelel az országos átlagnak, ezért nincs szégyenkezni valója a városnak.
Pátkai Zsolt úgy vélte, hogy történelmi jelentőségű választás volt Százhalombattán. A FIDESZ elnöke hangsúlyozta, hogy a rendszerváltás óta nem volt arra példa, hogy mind a húsz szavazókörben a párt jelöltje nyerjen. A politikus megköszönte a 2 531 szavazatot, és kitért arra is, hogy a jobboldal összesen 72 százalékot kapott, ami közel kétharmados többség.
Miskei István képviselő elmondta, hogy bízik az őszi előrehozott választásokban és abban, hogy a FIDESZ mielőbb módosíthatja az alkotmányt és a választási törvényt, valamint szigoríthatják a büntető törvénykönyvet annak érdekében, hogy Magyarország soha többé ne kerüljön olyan helyzetbe, mint amilyenbe az MSZP-SZDSZ kormány hozta az elmúlt hét és fél év alatt.