Kirándulás kupakgyűjtésből

  • img
  • img
  • img
  • img
  • img
  • img
  • img
  • img
  • img
  • img
  • img
  • img
  • img
  • img
  • img
  • img
  • img

A Napsugár óvoda nagy hangsúlyt fektet a gyermekek környezettudatos nevelésére. 2007 őszén, a SZÁKOM kft. által meghirdetett kupakgyűjtő versenyen Méhecske csoportunk sikeresen szerepelt, és 200 ezer forintot nyert kirándulásra. Mivel nagyon fontosnak tartjuk nemzeti értékeink megismertetését, nemzeti kultúránk ápolását, a szentendrei Skanzenbe látogattunk a gyermekekkel június 12-én. Előzetes egyeztetés alapján, népi hangszerkészítő és cipósütő foglalkozásra neveztünk be. Napsütéses, szép időben sétálgattunk a különböző tájegységek nádfedeles házai között, miközben vidám dalokat énekeltünk. Az alföldi tájegységnél betértünk Lóri bácsi népi hangszerkészítő foglalkozására. Itt a gyermekek megismerkedtek a dorombbal és kecske dudával, majd megismerkedtek a nádduda készítés fortélyaival. Közben hallgattuk az ízes magyarsággal előadott Ilók és Mihók meséjét, majd vidám zenebonát csaptunk a frissen elkészült náddudákkal.

A magunkkal hozott elemózsia elfogyasztása után nekifogtunk a cipósütésnek. A gyerekek Gabi néni segítségével dagasztóteknőbe szitálták a lisztet, és dagasztották a kenyértésztát. Nagy élmény volt kemencébe rakni a megkelt cipókat. Csodálatos volt falatozni az elkészült, ropogós cipót. Hazafele, az autóbuszon a sofőr bácsit szórakoztattuk a nád dudánkból elővarázsolt, szép dallamokkal.
Ragyogó napsütésben, remek hangulatban, kellemesen telt el a nap, a gyermekek szép élményekkel gazdagodva tértek haza. Örülünk, hogy lehetőséget kaptak egy ilyen csodálatos kirándulásra.

Hozzászólás

E-mail címe rejtve marad. A kötelező mezők *-al vannak jelölve.

Megszakítás

Legfrissebb cikkek

Képtárak

Kategóriák