Lovagi tornát és lovaggá avatási szertartást rendezünk a Kőrösi Csoma Sándor Általános Iskola és Alapfokú Művészetoktatási Intézményben május 25-én, gyermeknapon.
Az iskola nagy hangsúlyt fektet a tanulók motiválására, a tantárgyak megszerettetésére. Hogy érdekesebbé tegyük a történelemtanulást, az 5. és 6. évfolyam számára egész tanévre szóló tanulmányi versenyt hirdettünk. A diákok a tanév során mutatott szorgalmuk és tanulmányi eredményük alapján a középkori lovagi rendek mintájára részesülhetnek kitüntetésben, azaz kaphatnak lovagi, illetve udvarhölgyi címet. „Lovagi erény” a történelem tantárgy szeretete, a jó tanulmányi eredmény, a szorgalom, a gyűjtőmunka, a figyelmesség, udvariasság, segítőkészség és az illemszabályok betartása.
Az eredményhirdetést az iskola színvonalához méltó és hírnevünket öregbítő rendezvény keretében tartjuk. A rendezvény a visegrádi palotajátékokat bemutató hagyományőrző csoport által előadott „Lovagi torna” és ennek keretében az erre méltó diákok lovaggá ütése és jutalmazása lesz korhű oklevelekkel.

