Emléknap az áldozatokért

  • img
  • img

„Diktátorok nemcsak a kommunizmusban és a fasizmusban voltak, minden kor kitermeli a maga diktátorait”- fogalmazott imájában Illéssy Mátyás plébános február 25-én a Szent István templom melletti kopjafánál rendezett ünnepségen, amelyen a kommunizmus áldozatainak emléke előtt hajtottak fejet a résztvevők.

Ezt követően dr. Fazekas István alpolgármester emlékezett meg az áldozatokról. Mint mondta, nem szabad nosztalgiát táplálni egy olyan rendszer iránt, amely adott ugyan munkát és panellakást az embereknek, de cserébe elvette a véleménynyilvánítás és a gondolkodás szabadságát. Az utókor kötelessége, hogy emlékezzen és vonja le a tanulságokat, amelyek közül a legfontosabb az, hogy minden körülmények között a becsületes, tisztességes megoldást kell választanunk.
Tóth Bence mondta el Tollas Tibor Sose szabadulva című versét, majd az egybegyűltek elhelyezték a megemlékezés virágait a kopjafánál. Végül közösen elénekelték a Himnuszt és a Szózatot.

Hozzászólás

E-mail címe rejtve marad. A kötelező mezők *-al vannak jelölve.

Megszakítás

Legfrissebb cikkek

Képtárak

Kategóriák