Januártól emelkedik a családi pótlék összege

  • HÍREK
  • 2007-01-03
  • 84 megtekintés

Idén 6,2 százalékkal emelkedik a családi pótlék összege. A családok gyermekenként akár 1400 forinttal több támogatásban részesülhetnek havonta. Az érintettek már februárban a magasabb összeget kapják kézhez – tájékoztatott a Kormányszóvivői Iroda.

2007-ben folytatódik a szigorú költségvetési gazdálkodás, de vannak olyan területek, ahol az igazságosságot szem előtt tartva, illetve a versenyképesség javítása érdekében idén is növekszik majd az állami hozzájárulás mértéke. Ez a cél valósult meg akkor, amikor az államháztartás egyensúlyának megteremtését célzó lépésekhez szükséges forrásokat a kormány úgy találta meg, hogy az nem érinti a szociális kiadásokat, így a családi pótlékot sem.

2007 januárjában 6,2 százalékkal emelkedik a családi pótlék összege, így a családok gyermekenként 700–900 forinttal több juttatást kapnak havonta, azonban a tartósan beteg vagy fogyatékos gyermekek esetében 1300–1400 forinttal nő a támogatás. Például az egy gyermeket nevelő családok a jelenlegi 11 000 forint helyett januártól 11 700 forintot kapnak, egy tartósan beteg vagy súlyosan fogyatékos gyermeket egyedül nevelő szülő pedig 23 000 forint helyett 24 400 forintot kap jövőre.

Az utólagos kifizetés miatt először februárban kapják meg a jogosultak a magasabb összegű juttatást.

Több pénzt jelent a családoknak a kormány év végi döntése, amely szerint 2007. január 1-jétől a felsőoktatásban továbbtanuló gyerekek után az egyetem vagy főiskola megkezdéséig – de a tanulói jogviszony megszüntetésétől számítva legfeljebb két hónapig – még jár a családi pótlék.

Hozzászólás

E-mail címe rejtve marad. A kötelező mezők *-al vannak jelölve.

Megszakítás

Legfrissebb cikkek

Képtárak

Kategóriák