A MOL Duális szakképzés immár második tanévének megnyitóját tartották a Dunai Finomító Színháztermében szeptember 27-én. A Dunai Finomító duális szakképzésének sikerét mutatja, hogy közel 90 diák vett részt az eseményen, és 60 – a képzéshez idén csatlakozó – új tanuló vette át a belépő ajándékát. Őket köszöntötte és látta el hasznos útravalókkal Mathisz Zsolt, a MOL Nyrt. DS Termelés és egyben a Dunai Finomító igazgatója, Csapó Gábor, az Érdi Szakképzési Centrum Kancellárja és Szél Szilveszter, a Petrolszolg Kft. Finomítás Karbantartás Mérnökség vezetője.
A MOL duális szakképzése a fiatalok körében kedvelt oktatási forma, mivel szakmát tanulhatnak valós környezetben, népszerűségét pedig gyakorlatorientáltságának köszönheti. A diákok testközelből láthatják a vállalatnál zajló folyamatokat és közben értékes munkatapasztalatot is szerezhetnek. A már végzett tanulókat pedig tárt karokkal várják munkavállalóként is, így ez egy kölcsönösen gyümölcsöző együttműködés az oktatási intézmény, a diákok és a cég között.
"Vallom, hogy aki nálunk sajátítja el választott szakmáját, legyen akár gépész-, vegyésztechnikus vagy hegesztő, az bárhol megállja majd a helyét. Mi azt szeretnénk, ha a nálunk végzőket meg tudnánk tartani – nyitotta meg a DUFI duális képzésének második tanévét a MOL DS Termelés igazgatója. Céljuk, hogy egy olyan generációt képezzenek és neveljenek fel, amely a szakma legjobbjává válhat, és amely úgy érzi, a cégnél megtalálta a számítását – tette hozzá Mathisz Zsolt.
"A képzés során a szakma elsajátításán túl az is célunk, hogy tanulóink a vállalatunkat – a vállalati kultúrát, az üzleti és technológiai folyamatokat, a szervezeti felépítést - is megismerjék, és lássák, mennyi lehetőség vár rájuk nálunk. Ez azért is fontos, mert szakmai utánpótlásra nagy szükségünk van. Szerencsére a fiatalos környezet, a rendelkezésre álló modern technológiák, a korszerű oktatási eszközök, amelyek között a diákjaink tanulhatnak és az a hatalmas elméleti és gyakorlati tudásanyag, amelynek szakembereink birtokában vannak, vonzó lehetőséget jelentenek az új generációk számára" - mondta el a megnyitón Söjtöriné Mészáros Réka, a MOL Képzési Központ vezetője, majd hozzátette:
"A duális képzés persze nem létezne oktatási partnereink, a tanintézmények nélkül, melyek sokéves tapasztalata a garancia a képzés sikerességére. Köszönettel tartozunk a Százhalombattai Széchenyi István Technikum és Gimnáziumnak, a Dunaújvárosi Egyetem Bánki Donát Technikumának és az Érdi Kós Károly Technikumnak is."
A megnyitón Csapó Gábor, az Érdi Szakképzési Centrum kancellárja is megosztotta értékes gondolatait a jelen lévő diákokkal, és visszaidézte nagyapja egy számára a mai napig iránytűként szolgáló bölcs tanítását is: "Nagyapám, aki kovácsmester volt, mindig azt mondta: Fiam, jegyezd meg, a tudás nem a fejből a kézbe megy, hanem a kézből a fejbe. A duális szakképzésnek is pont ez a lényege. A diákok valós ipari környezetben tanulhatnak, a legkorszerűbb technológiával, eszközparkkal rendelkező, nagynevű vállalatnál".
Ezt a gondolatmenetet folytatta Szél Szilveszter, a Petrolszolg Kft.? Finomítás Karbantartás Mérnökség vezetője is.
"Néhány éve a duális képzés rendszeréhez való csatlakozás még álom volt, de tudtuk, mennyire fontos az utánpótlás biztosítása. Láttuk, hogy az új generációk képzésébe sokkal több energiát, erőfeszítést és elkötelezettséget kell tennünk, mert szükség van a fiatalokra, akik a nyugdíjba vonuló munkatársak után támadt űrt betöltik és friss szemléletükkel, modern gondolkodásmódjukkal újfajta látásmódot hoznak a cég életébe. A duális képzési formában a diákok élesben dolgozhatnak együtt a MOL-os kollégákkal és valós kihívásokat oldhatnak meg, generációjuk egyedi szemléletével pedig új, innovatív ötletekkel hozhatnak vérfrissítést a napi rutinba".
Szél Szilveszter arra biztatta a fiatalokat, hogy érdeklődéssel, kíváncsisággal, bátorsággal forduljanak a tanáraikhoz, kollégáikhoz és egymáshoz is.
"Bízom benne, hogy mindannyian megtaláljátok nálunk a számításaitokat, és pár év múlva a munkatársaink között köszönthetünk benneteket. Igyekszünk ebben maximális segítséget nyújtani nektek, mind tudásátadás, mind szakmai, emberi támogatás formájában. Mert a MOL nem csak egy munkahely, hanem egy hatalmas tudásműhely is, ahol számtalan kolléga kezdte szakmai életútját diákként, majd folytatta mérnökként és vált mára felelős pozícióban dolgozó vezetővé. Még ha most csak egy szakmát is láttok magatok előtt, a MOL-csoporton belül hatalmas a lehetőségek tárháza, akár a szakmai fejlődés, akár más szakmák megismerése terén" – fogalmazott a szakember.
A képzés megnyitóján az új tanulók mellett jelen voltak azok a diákok is, akik már második évüket kezdték, és az előző tanévben kiemelkedő teljesítményt nyújtottak. Őket a szakma kiváló tanulói elismeréssel díjazták oktatóik. (Forrás, fotó: MOL-sajtó)