Az Érdi Rendőrkapitányság három rendőre sikeresen tartott életben egy eszméletét vesztett férfit Százhalombattán június 16-án.
A járőrszolgálatot teljesítő Balázs Gyula és Haaz Csenge őrmesterek, illetve a szolgálaton kívül lévő Iliásics Gergely főtörzsőrmester a battai strand ellenőrzése után, kijőve arra lettek figyelmesek, hogy a bejáratnál többen körülvesznek egy földön fekvő férfit. Mint később kiderült, egy korábban már két szívinfarktuson átesett 66 éves csepeli lakos ájult el.
A mentőket már hívta Bruneckerné Bakonyi Virág és Bilik István, a strandot üzemeltető Sporthalom Kft. két munkatársa, akik telefonon tartották a kapcsolatot a diszpécserrel.
Az odafutó rendőrök átvették a telefont, és Balázs Gyula vezetésével megkezdték, majd hárman váltva végezték a kompressziós szívmasszázst az alig lélegző, hörgő, elkékült betegen –, akinek később olykor teljesen le is állt a légzése.
Haaz Csenge – látva a válságos állapotot – azonnal külön is mentőegységet kért a helyszínre a belső kommunikációs csatornán, illetve berohant a strand egyik helyiségében lévő defibrillátorért, hogy annak használatával folytassák az újraélesztést.
Elsőként egy mentőhelikopter, maid az ügyeletes orvos, illetve egy esetkocsi érkezett a helyszínre, ekkora pont sikerült visszaállítania a rendőröknek a normális légzést, ami nyomán a beteg visszanyerte színét és fel is akart kelni.
A férfi –, akinek újraélesztését látta felesége és lánya is – további orvosi kezelést kapott, és stabil állapotban szállították kórházba, azonban így sem nem volt garantálható, hogy életben marad.
Megnyugtató hírek érkeztek a családtól a napokban, miszerint az ellátott nagyon jól van, rendesen étkezik, sőt, már viccelődik is.
A Hírtükör szerkesztősége – csatlakozva Százhalombatta Város Önkormányzatához – köszönetét és elismerését fejezi ki az életmentésben közreműködő érdi rendőröknek és a Sporthalom Kft. munkatársainak.