Kirándulás a Monostori Erődbe

  • img

Az 1. Sz. Általános Iskola 3.b osztálya 2005decemberében megnyerte a SZÁKOM Kft által meghirdetett kupakgyűjtő-versenyt. Jutalmul egy osztálykirándulást kaptunk, amit május 22-én használtunk föl. Sok ötletből válogatva végül a komáromi Monostori Erődöt látogattuk meg.

Minden gyermek nagy izgalommal készült a kirándulásra, s mivel a kupakgyűjtésben a szülők is segítettek, ők is velünk utazhattak. A történelmi múltra visszatekintő erődrendszer mindenki tetszését elnyerte. A legnagyobb örömet az okozta a gyerekeknek, amikor végre megtudták, hogy mire kellett a zseblámpa a kiránduláshoz.
A Galéria folyosó olyan sötét volt, hogy lámpa nélkül bizony még mi, felnőttek is féltünk volna. Az Erőd területén a Kenyér Múzeum is helyet kapott, amit szintén megnéztünk.
A sok kenyérsütéshez használatos tárgy mellett pirosra sült cipók mosolyogtak ránk, melyekbe legszívesebben beleharaptunk volna, ha nem tudtuk volna, hogy már legalább 3 hónapja sültek. Így aztán a Pingvin Éttermet kerestük föl, hogy éhségünket csillapítsuk.
A finom ebédet jégkrémmel zártuk, végül egy kis tó partján tettünk sétát, s játszottunk egy jót.
Köszönjük ezt a kellemes napot a SZÁKOM Kft-nek. A sok élmény hatására elhatároztuk, hogy a következő tanévben is megpróbáljuk a kupakgyűjtést. Vajon sikerül megint nyernünk?

Hozzászólás

E-mail címe rejtve marad. A kötelező mezők *-al vannak jelölve.

Megszakítás

Legfrissebb cikkek

Képtárak

Kategóriák