Vadai Ágnes, a Demokratikus Koalíció alelnöke volt a vendége annak a sajtótájékoztatónak és lakossági fórumnak, amelyet október 17-én, Százhalombattán rendezett a DK. A legfontosabb téma a Bátran Nő elnevezésű, október 6-án indított mozgalom volt.
A DK vonzáskörzetében, de nem csak tagokból szerveződő csoport Vadai szavaival a "tahófrakcióval" szemben jött létre, azzal a szándékkal, hogy megmutassák: sokszínűség erő. A képviselőnő a Parlamentben elhangzó szexista be- és kiszólásokkal kapcsolatban azt mondta: a kormánynak nem az a dolga, hogy erkölcsi leckét adjon a tökéletes asszonyról, illetve leányról, hanem, hogy mindenféle élethelyzetben támogassa a választópolgárokat, legyenek azok férfiak vagy nők, családanyák, vagy elváltak, "soványak, közepesek, illetve kövérek". A Bátran nő facebook oldalát rövid idő alatt több mint kétezren lájkolták, és egy hét alatt több mint nyolcvanezren látták azt a videót, amelyen Wirsching Viktória, a DK kommunikációs igazgatója arról számol be, miként nézett szembe a mellrákkal.
Vadai Ágnes úgy fogalmazott: a DK modern, nyugatos, nagyon nyitott és sokszínű Magyarországot akar, amelyet véleménye szerint jól képvisel Szabó Attila, a párt körzetünkben megválasztott országgyűlési képviselőjelöltje.
Szabó Attila a negyedik ciklusát tölti a százhalombattai képviselő-testületben, nyolc évet tevékenykedett a Pest megyei közgyűlésben és négy évig alpolgármesterként. A liberális, a baloldali és a mérsékelten konzervatív szavazókat is meg szeretné nyerni.
Pachinger Imre beszámolt a DK október 12-i kongresszusáról. A párt jelenleg 8720 taggal és 300 alapszervezettel rendelkezik, ezen felül tagjai révén mintegy 500 településen van jelen. Növekvő népszerűségüket a közvélemény-kutatási eredmények mellett személyesen is tapasztalják a kitelepülések során. Radikálisan elutasítják Orbán Viktor rendszerét, de nyugodt és mérsékelt politizálást hirdetnek. 2014-ben újra akarják alakítani a köztársaságot. Nem kedvelik a klerikalizmust. "Nem keresztény, hanem szabad országban" akarnak élni, ahol mindenki lelkiismerete szerint gyakorolhatja vallását. Vissza szeretnék adni a kultúrát a művészeknek, és ha több pénzt nem is tudnak ígérni, jobb világot mindenféleképpen.
A sajtótájékoztatót követő lakossági fórumon megtelt a főtéri kávézó különterme. Bemutatkozott Tápai Mónika, a Bátran Nő százhalombattai szervezője, és élénk beszélgetés alakult ki a nők társadalmi, politikai szerepéről, valamint egyéb aktuális közéleti témákról.
Elhangzott, hogy bár hazánkban több nő él, mint férfi, a Parlamentben mindössze a képviselők 9 százaléka hölgy. A médiában vagy a helyi közéletben alig, a gazdasági elitben pedig gyakorlatilag egyáltalán nem találkozunk női vezetővel. A megszólalók szerint erről maguk a hölgyek is tehetnek, mert elfogadják a helyzetet, ezért erősíteni kell a nők közötti szolidaritást.