Rókák, nyestek, görények

Az utóbbi időben egyre több rókával találkoztak a városlakók Százhalombattán.

Farkas Csaba, gyepmester elmondta, élve fogó csapdát állított a ragadozók számára. Az elfogott állatokat külterületre viszi és elengedi.


Két oka lehet, hogy az utóbbi időben gyakoribbak a rókák a városban. Az egyik a kóbormacskáknak kihelyezett étel. A róka sem akar ugyanis mindenáron vadászni, ha egyszerűbben is megszerezheti a betevőjét. A másik ok, hogy az elmúlt tíz évben a vadon élő állatokat is rendszeresen vakcinázzák veszettség ellen, így nagyragadozó híján – a vadászokon kívül – nincs, ami szabályozná szaporodásukat.


Kevesebb gondot okoznak, pedig jóval nagyobb számban járnak be a városba a nyestek. Őket nem a kitett ételek érdeklik, hanem a kényelmes fészkelő helyek. Igen ritka vendég a mezei- vagy a molnárgörény, amely kiszívja a tyúkok vérét. A ragadozókkal szemben csak megfelelő kerítéssel lehet megvédeni a baromfit.
Aki rókát vagy más kóbor állatot lát a városban, értesítse Farkas Csaba gyepmestert a +3630/444 88 60 telefonszámon. Október 1. és április 31. között 7 és 18, május 1. és szeptember 30. között 6 és 20 óra között várja a jelzéseket.

Hozzászólás

E-mail címe rejtve marad. A kötelező mezők *-al vannak jelölve.

Megszakítás

Legfrissebb cikkek

Képtárak

Kategóriák