Tizenhárom bejegyzés szerepel az elmúlt két hét rendőrségi naplójában. Egy autólopás, három gépkocsifeltörés, három betörés, két lopás, két közlekedési baleset és egy garázdaság mellett egy hamisnak látszó ezerforintos is bekerült a jelentésbe.
Október 11-én a MOL Rt területéről elloptak egy háromszázezer forint értékű Suzuki személygépkocsit. Jó hír, hogy nem sokkal később a rendőrség megtalálta, már vissza is kapta a tulajdonos.
Ugyancsak október 11-én a tél utcában feltörtek egy személygépkocsit, amelyből mappát, tolltartót, pénztárcát vittek el, a kár mintegy ötszázezer forint. Október 23-án két autófeltörés történt, az egyik a Liszt Ferenc sétányon, a másik az Erkel körút egyik parkolójában, mindkét gépkocsiból autósrádiót vittek el.
Gyalogosgázolás történt október 16-án a Dunafüredi úton, a sérültet mentő szállította kórházba, súlyos állapotban. Három személygépkocsi ütközött össze a Damjanich út és a Csokonai utca kereszteződésében, a balesetben egy személy szenvedett könnyű sérülést.
A Szent László utca egyik vendéglőjébe október 13-án a rácsot kifeszítve jutott be a tettes, és kétszázezer forint értékben cigarettát és készpénzt vitt magával – bravúros nyonozás eredményeképpen már el is fogták az ercsi betörőt, aki beismerő vallomást tett. A Hága László úton egy lakásba törtek be október 15-én, a kár megállapítása folyamatban van. A Berzsenyi utcában egy üzlet ablakát nyomta be az ismeretlen tettes, és italokat, valamint dohányárut vitt magával mintegy négyszázezer forint értékben.
Garázdaság történt az Óvárosban október 22-én. A Kossuth Lajos utcai csárda ajtajának üvegét egy százhalombattai lakos betörte, a kár tízezer forint.
Hamis-gyanús ezerforintos bankjegyre bukkantak a Tesco Áruházban október 19-én – egyelőre folyik a vizsgálat a pénz valódiságának megállapítására.
Az Olajmunkás úton egy ott parkoló teherautó üzemanyagtartályának zárófedelét feltörték, és onnan hatvan liter gázolajat loptak el tizennégyezer forint értékben – a rendőrség forró nyomon elfogta a három tettest.
A mögöttünk álló két hét legkülönösebb esete a Városi Strand mögötti, a gátra felvezető utat lezárni hivatott sorompó eltűnése. A gátőr tett feljelentést, hogy mind a sorompónak, mind pedig tartóoszlopainak nyoma veszett. A kár becsült értéke negyvenötezer forint.

