Színes programokkal várta az érdeklődőket a júniusi Óvárosi Búcsú, amelyen felavatták Tóth György, Százhalombatta utolsó bírájának emléktábláját egykori lakóházánál, a Szent László térnél.
Országosan ismert és helyi fellépők koncertjei, táncelőadások, hagyományos főzőverseny, biciklitúra, családi programok, játékok, kiállítás, közös tánc és utcabál szerepeltek a széles programkínálatban. A rendezvény keretében koszorúzással egybekötve megtartották a Szent László Napi Ünnepséget is.
Vezér Mihály polgármester örömét fejezte ki, hogy sokan kilátogattak a családias hangulatú rendezvényre, amelyen sok baráttal, ismerőssel találkozhatnak a városlakók, ami mindenki számára feltöltődést jelent. Szólt arról is, hogy köszönet illeti az egykori falu lakosságát, amely nagyban segítette a városiasodási folyamatot; "az Óváros mágnesként fogja össze Százhalombatta társadalmi életét" – fogalmazott. A polgármester átadta a főzőverseny díjait is.
Felavatták Tóth György, Százhalombatta utolsó bírájának emléktábláját egykori lakóházánál. Buzay József építész nagyapja 1886-ban született, 1925-től 1945-ig töltötte be a tisztséget Százhalombattán. Vezér Mihály szerint nagy jelentőséggel bír, hogy a Pásztor és a Buzay családnak köszönhetően megújulhatott az egykori lakóház, amelyen márványtáblát is elhelyeztek Tóth György emlékének adózva. A közmegbecsülés jeleként hosszú évekig újraválasztották, aminek az ország megváltozott társadalmi berendezkedése szabott határt.
A család nevében Buzay József mondott emlékező beszédet.
Szabó Gábor a településrész képviselője örömét fejezte ki, hogy évről évre megrendezik a jeles eseményt, amelyen mindenki jól érezheti magát.
Szigetvári József, a szervező BKK igazgatója elmondta, hogy a programokat ezúttal is úgy állították össze, hogy a szórakoztatás jegyében sok műfaj megjelenhessen, azonban hűek maradjanak a hagyományokhoz és a battai gyökerekhez. Emlékeztetett, hogy Óvárosból indult a település fejlődése, az egykori faluban mindig Szent László napi búcsút rendeztek a templom nevéhez kapcsolódva. A szent hely, a művelődési ház és a főutca a közösségi élet meghatározó színterei voltak, illetve hangsúlyos szerepe van a háborús emlékműveknek is, amelyek tovább erősítik a városrész történelmi jellegét.(HTV)