Tolvajokat fogtak Érden
- RENDŐRSÉGI HÍREK
- 2011-04-07
A tavalyi évről szóló közbiztonsági beszámolót és a város megújított közbiztonsági koncepcióját is elfogadta a képviselő-testület március 24-én Százhalombattán. A tanácskozáson megjelent dr. Öveges Kristóf, az Érdi Rendőrkapitányság új vezetője, aki elmondta, az év közepétől tizenhárom fővel kívánják bővíteni a kapitányság állományát.
TOVÁBB
Kozma Károly nyugállományba vonulását követően február 1-jétől dr. Öveges Kristóf alezredest nevezték ki az Érdi Rendőrkapitányság vezetőjévé. A 34 éves rendőrtiszt a százhalombattai évi 450 bűnesetszámot országos összehasonlításban is igen kedvezőnek tartja, ami kétség kívül közös munka eredménye.
TOVÁBB
2011. február 1-jén munkába állt az új érdi rendőrkapitány Dr. Öveges Kristóf, mivel elődje Kozma Károly alezredes ezen a napon nyugállományba vonult. Az új kapitányt Pál Péter a százhalombattai rendőrőrs vezetője és Kárász Benjamin közrendvédelmi referens mutatta be tegnap (2011. február 9.) Vezér Mihály polgármesternek.
TOVÁBB
A rendőri vezetők szerint egyes statisztikai adatok kiragadása nem alkalmas egy város kriminalisztikai fertőzöttségének leírására, ugyanis az ismertté vált bűncselekményeknek csak egy része befolyásolja a lakosság szubjektív biztonságérzetét. A bűnügyi számadatok több éves időszakban történő alakulása azonban már komoly jelzés, és az általános biztonságérzettel való összefüggése sem tagadható. Százhalombatta jó példa erre.
TOVÁBB
Kétszázkilencvenegy esztendeje annak, hogy először hangzott el az akkor még vadonatúj, barokk stílusban épült templomban a szerb karácsonyi köszöntő: „Hrisztosz szé rodi”, „Jézus megszületett.” Nem december 24-én, hanem január 6-án, mivel az ortodoxok a régi, Juliánusz naptár szerint számítják vallásos ünnepeiket.
TOVÁBB
Súlyos közlekedési baleset történt a dunafüredi Damjanich úton, a Fogoly utca kereszteződésénél november 17-én, nem sokkal este 9 óra után.
TOVÁBB
Az illegális hulladéklerakás megfékezése, illetve megelőzése végett ellenőrző akciót tartott a százhalombattai rendőrség és a hulladék-kommandó Bali Imre óvárosi körzeti megbízott vezetésével november 8-án délután.
TOVÁBB