A nagy érdeklődésre való tekintettel
Pót-nyílt nap lesz a BKF-en
- KULTÚRA, OKTATÁS
- 2008-01-30
Hatodik alkalommal rendezik meg Százhalombattán a Magyar Kultúra Hetét január 21-e és 27-e között. A rendezvénysorozatot Sebő Ferenc énekes, népzenekutató, a hazai hangszeres népzenei és táncházmozgalom elindítója nyitja meg.
TOVÁBB
Gyakran eldúdoljuk karácsonykor ezt a népdalt, bár kevesen ismerik az ünnep kettősségének valós értelmét. Pedig a középkorban nemcsak december 24-én ünnepelték a szentestét, hanem január 6-án is. Az ortodoxok még mindig a Juliánusz naptár szerint számítják és ünneplik a szentestét és a karácsonyt.
TOVÁBB
December 14-én a Városi Sportcsarnokban rendezték meg a Széchenyi Szakközépiskola és Gimnázium szalagavató bálját. Az intézményben összesen nyolcvan végzős készül idén az érettségire.
TOVÁBB
A húsz éve alapított, és az idén új köntösbe öltözött „Matrica” Múzeum pályázatot hirdetett a százhalombattai és a környező települések iskolásai számára azzal a céllal, hogy kiderüljön, hogyan vélekednek a fiatalok a múzeumról, az ott folyó munkáról, milyen ötleteik vannak a jövőjére vonatkozóan, és mit szeretnének benne látni.
TOVÁBB
Harmadik alkalommal szervezett rendhagyó irodalomórát Százhalombatta gimnazistáinak Véghelyi Balázs a BMK Színháztermében. Csoóri Sándor költő és Sára Sándor filmrendező után december 11-én délelőtt Jókai Anna Kossuth-díjas író, a Magyar Írószövetség korábbi elnöke volt városunk vendége. Előadását több mint háromszáz fiatal hallgatta végig.
TOVÁBB
November 26-a és 30-a között rendezték a hagyományos Sulinapokat az 1-es Számú Általános Iskolában.
TOVÁBBEgy hónapig tartó szakmai továbbképzésen vettek részt a Szivárvány Óvoda nevelői. A képzés során a gyerekek viselkedési problémáinak kezeléséhez kaptak segítséget, továbbá előadások és konzultációk voltak a szülőkkel való kapcsolattartásról, a kisgyermekeknél tapasztalható szorongásról, agresszióról és tanulási nehézségről.
TOVÁBB
Huszonnégy ifjú hölgynek és nyolc fiatalembernek tűzte a mellére a maturandus szalagot Donászy Judit, az Arany János iskola 12. osztályos diákjainak osztályfőnöke a sportcsarnokban december 8-án.
TOVÁBBMárton Béla és Takács Péter is megyei kitüntetésben részesült december 4-én, a fővárosi megyenapi ünnepségen.
TOVÁBB