Sikeres volt az Első Energia-beszerzési Önkormányzati Társulás (ENTAR) közbeszerzési eljárása, így öt település – köztük Százhalombatta – intézményei olcsóbban jutnak gázhoz.
A főváros VII., VIII., XV. kerülete, Pécel és Százhalombatta képviselői, valamint a nyertes vállalat (EMFESZ) minderről december 19-én számolt be budapesti sajtótájékoztatóján. Az EMFESZ ugyan már akár januártól vállalná a 10%-os ármérséklést, de az eddigi szolgáltatóval kötött szerződés felmondási ideje miatt az olcsóbb szolgáltatást csak áprilistól kaphatja az érintett 100 önkormányzati intézmény.
A százhalombattai intézmények többsége távfűtéses, de így is jelentős megtakarítást jelent a szolgáltatóváltás, hiszen évente mintegy 170 ezer köbméter gázt fogyasztanak az intézmények, így a következő gázévben közel kétmillió forinttal lesz olcsóbb az intézményi gázszámla.
Az EMFESZ a vele on-line szerződő lakossági fogyasztóknak 8 százalékkal olcsóbban adja a gázt, mint a mostani szolgáltató. A sajtótájékoztatón bejelentették, hogy az öt önkormányzathoz tartozó lakossági fogyasztók további 2 százalékos kedvezményt kapnak, amennyiben papír alapú szerződést kötnek az EMFESZ-szel. Az ENTAR január végéig megvizsgálja, milyen - a versenytörvénynek megfelelő - megoldással segítheti a lakosságot a papír alapú szerződéskötésben.

