HTV – a mi csatornánk

  • RIPORT
  • 2006-11-28
  • Írta: PM
  • 678 megtekintés
  • img

Az elmúlt néhány évben meglehetősen hányatott sors jutott a százhalombattai televíziónak. A 2003-ban történt vezetőváltás után évente a városatyák elé került a társaság éppen aktuális válsága: ügyvezetők váltották egymást, akik mind nagyra törő tervekkel érkeztek, ám azokból végül csupán a csőd bontakozott ki. A rossz gazdálkodás a műszaki bizonytalansághoz, az ott dolgozók egzisztenciájának ellehetetlenüléséhez, a színvonal rohamos csökkenéséhez vezetett.

November 16-án ismét a Városi Televízió további sorsáról döntött a képviselő-testület. Sztipán Orsolya vezetői megbízása december 31-én járt volna le, de lemondását elfogadva 2007. május 31-ig Mazumel Ferencet bízták meg az önkormányzati tulajdonú kht ügyvezetői teendőivel. Eközben a posztra pályázatot írnak ki, amelyen a megbízott ügyvezető feltehetően jó esélyekkel indul, hiszen az addig hátra lévő fél év alatt lehetősége lesz eredményeket felmutatni.

Mazumel Ferenc valójában nem új ember a televízióban, hiszen több mint egy évtizeden át találkozhattak vele a nézők a helyi csatorna főműsora, a Városi Krónika műsorvezetőjeként. Ügyvezetőként november 20-án tartotta első stábértekezletét, amin bemutatta általános helyettesét is Jován László személyében, aki alapítója és közel másfél évtizedig vezetője volt a helyi tévének.

Mazumel Ferenc elmondta: elsődleges célja a színvonal emelése annak érdekében, hogy a Városi Televízió visszaszerezze korábbi rangját úgy a helyi lakosság előtt, mint más televíziók között. Ehhez olyan látásmód és olyan szakmai igényesség szükséges, ami az utóbbi időben a mennyiségi elvárások miatt háttérbe szorult. Olyan műsorokat kell a nézőknek kínálni, amelyek hozzájuk szólnak, amelyekből azt tudják meg, ami őket érdekli és érinti, és amelyek abban is segítenek, hogy a város szebb, jobb és sikeresebb legyen.
A kérdésre, hogy milyen lesz a műsorstruktúra, azt válaszolta, hogy egyelőre marad a meglévő, annál inkább, mert szabályos átadás-átvétel hiányában nem ismeri a cég gazdasági helyzetét. Egy biztos – tette hozzá -, drasztikus változásokat nem tervez. Az átalakulásnak folyamatosnak kell lennie, hogy a nézők visszatérjenek a csatornához, mert ettől kezdve a műsorok nekik, róluk, értük szólnak.

Hozzászólás

E-mail címe rejtve marad. A kötelező mezők *-al vannak jelölve.

Megszakítás

Legfrissebb cikkek

Képtárak

Kategóriák