Krump Éva - Tündérek, színek, virágok

Talán sosem volt ilyen gazdag a „Barátság” Művelődési Központ kiállítás-kínálata, mint az idén. Április 19-én, szerdán 17 órakor tavaszi ragyogást kölcsönöznek az Emeleti Galériának Krump Éva festőművésznő képei. Meleg színek és gazdag formák töltik be a teret. A minden korosztály számára szemet gyönyörködtető festményeken apró, színes madarak, virágokból álló, leomló ruhák, csillogó tekintetek, csókra csattanó ajkak, telt idomok hirdetik az élet szépségét, bőségét.

A festőnő Magyarországon született, gyermekéveit Bodajkon töltötte. A háború után rajzot kezdett tanítani a fővárosban. Nem találván helyét a feszült, szürke hatvanas évek Magyarországában, először Olaszországba települt, ahol hamarosan Macerata város művészeti életét gazdagította kacskaringós grafikáival, színpompás képeivel. 1978-ban települt át az olasz nyelvű, svájci városba: Luganoba. Kisebb-nagyobb megszakításokkal itt élt és alkotott rövid élete végéig.
Munkái megjárták Máltát és Japánt. Most hazatérnek Magyarországra, hogy néhány városban, köztük Százhalombattán is megmutatkozzanak, mielőtt egy közgyűjteménybe helyezik őket. A kiállítás május 2-ig látogatható a Művelődési Központ nyitvatartási idejében.

Hozzászólás

E-mail címe rejtve marad. A kötelező mezők *-al vannak jelölve.

Megszakítás

Legfrissebb cikkek

Képtárak

Kategóriák