Szúnyogirtás

Július 4-én és 5-én újabb földi kémiai szúnyoggyérítést végeznek a szakemberek - a meteorológiai körülményektől függően - napnyugta után, a késő esti órákban.

A kezelés során egy ÁNTSZ-OTH-engedéllyel rendelkező szert, a Mosquitox 1 ULV Forte-t használják. Az idén történt már egy kombinált biológiai légi- földi, és három alkalommal – alkalmanként 2-2 napig tartó – földi kémiai védekezés.


Az elmúlt időszak meleg időjárása, valamint a Duna árhullámának visszahúzódása miatt sajnos számíthatunk a csípőszúnyogok elszaporodására, amely ellen a lehetséges lépéseket megtesszük, de természetesen a nem kezelt, városon kívüli részekről behúzódó szúnyogok miatt létszámukat ilyen időszakban nem lehet teljesen lecsökkenteni.


Ezért célszerű a lakosságnak a védekezést egyéni módszerekkel kiegészíteni (szúnyogháló, elektromos riasztók, krémek-spray-k, vagy környezetbarát házi megoldások, pl. kakassarkantyú (Plectranthus coleoides) nevű növény ültetése, citrom- levendula- illetve rozmaring-olajok, őrölt szegfűszeg stb. használata).


Nagyon fontos, hogy a ház körüli szúnyoglárva-élőhelyeket kezeljük vagy számoljuk fel, lárvák tízezreinek ad otthont a kint hagyott gumiabroncsban, edényekben, gyerekjátékokban megálló, vagy az öntözés céljából összegyűjtött esővíz - ez utóbbit célszerű lefedhető edényben tárolni.


Polgármesteri Hivatal

Hozzászólás

E-mail címe rejtve marad. A kötelező mezők *-al vannak jelölve.

Megszakítás

Legfrissebb cikkek

Képtárak

Kategóriák