Kedves Érdeklődők!
2010. október 24-én vasárnap reggel 9-től 13 óráig Kundalini Jóga gyakorlást, bemutató órát tartunk Százhalombattán, melynek helyszíne várhatóan az új Konferencia Központ lesz.
Nagy szeretettel várunk mindenkit, de kérünk előtte emailen jelentkezzetek be a maya01@freemail.hu címen, mert a hétvégi gyakorlást csak megfelelő számú jelentkező esetén tudjuk elindítani.
Részvételi díj: 5000 Ft/fő. Részvételi szándékod megerősítéseként 2.000 Ft előleget kérünk befizetni 2010 okt.20-ig (ez a terembérlés miatt fontos).
Amit feltétlenül hozz magaddal:
1. jógamatrac vagy polifoam
2. könnyű pléd
3. törölköző
4. 1,5l víz
5. zsebkendő
(magáról a Kundalini Jógáról a levél alján olvashattok)
Remélem, Veled is találkozunk!
Szeretettel:
Ágotai Emőke
Néhány Fontos és Praktikus szempont a Kundalini Jóga gyakorlásához
1. Kundalini Jóga öltözék:
Általában kényelmes, természetes anyagból készült (mondhatni "pizsama-jellegű") öltözék, lehetőleg fehér színű javasolt. (póló, melegítő alsó)
Mezítláb.
Takaróval, vagy sállal takarjuk magunkat a kriják gyakorlása után a relaxáció idejére. Shavászanában a testhőmérséklet leesik, ennek megelőzésére javasolt a beburkolózás. Aludni is kényelmesebb így (semmi ok az aggodalomra, mindannyiunkkal előfordult már).
2. Étkezés
Igyekezz kerülni a komolyabb étkezést jógagyakorlásod előtti 2-3 órában! Mivel az erőteljesebb hasi légzések, a dinamikus gyakorlatok során nagyon kényelmetlen lehet a teli gyomor.
A Kundalini jóga hatásában radikális, a gyakorlás alatt intenzív tisztulás folyik a szervekben, mirigyekben, emésztési rendszerben.
Így gyakorlás alatt és után fontos bőséges folyadékot fogyasztani!
3. Kundalini Jóga Légzés
A KJ nagyban támaszkodik a Pránajáma (légzőgyakorlás) tudományára, hatása elérésének érdekében. Minden gyakorlat, dinamikus ászana saját légzőgyakorlattal társul. Hacsak nem jelezzük másképp, az alaplégzés orron keresztül zajlik.
Érdemes zsebkendőt hozni az órára!
4. Kundalini Jóga Biztonsági Szempontok
A következő szempontot nem lehet elegendően hangsúlyozni!
NE VIDD TÚLZÁSBA A GYAKORLÁST!
Folyamatosan tartsd szem előtt az arany középút elvét! A Kundalini Jóga rólad szól. Ez nem verseny! Hallgass tested kívánságaira, bölcsességére, belső hangod vezetésére gyakorlás közben! (ha kell pihenj és ha ismét készen állsz, folytasd a gyakorlást.)
Kundalini Jóga
A Kundalini Jógát a Tudat és Éberség jógájának is nevezik. Egyszerű jóga elemekből áll fel a több évezredes tudásrendszer, melyet ma már az egész világon gyakorolnak. Legegyértelmübb hatásait azonnal érezhetjük. A testet formában tartja, az elmét megfegyelmezi, erőssé és rugalmassá teszi, hogy a hétköznapok terheivel, stresszes szituációival, állandó változásaival könnyebben elbírjon. Az erőteljes légzések hatásaképp az egész véráram frissül, oxigenizálódik (mérhetően élettel telibb, "pirosabb" lesz), mely aztán a test mirigyei felé áramolva, azokat átmosva az egész testre gyógyító hatással van: azonnal érezhetően frissebbek, életerősebbek, tudatosabbak leszünk. A légzőgyakorlatok és meditációk hatására az elme elcsendesül, békét tapasztal.
A Kundalini jógát gyakran nevezik minden jóga anyjának, hiszen az integrált jógaiskolák korát több évszázaddal megelőzve tűzte ki céljául a különféle jógaágak egy rendszerbe foglalását. Ez a talán egyik legösszetettebb jógafajta meditáció, ima, testi gyakorlás és erőteljes pránajáma együttes gyakorlásával éri el azt az eredményt, ami a mai kor rohanó emberének az egyik leghatékonyabban működő segítsége lehet az önismeret és a kiegyensúlyozott életvezetés útján.
A Kundalini a mindannyiunkban szunnyadó, mélyen elrejtett, ámde hatalmas erejű tudat- és energiatartalékra utal, ami az Egységélmény, az egyetemes Önvaló megtapasztalására tesz képessé minket. Az egyéni, ill. az egyetemes tudatosság egybeolvadása az, amit mindannyian "jógának" nevezünk. A Kundalíni jóga titkos tudománya és gyakorlatai évezredeken át szálltak mesterről tanítványra.
Yogi Bhajan törte meg a titkosság hagyományát. 16 évesen már a kundalíni jóga mestere! Családos emberként először egyedül, később felesége és gyermekei körében tanított haláláig az Egyesült Államokban, ahová 1969-ben, 39 évesen érkezett. Mára a Kundalini Jóga világméretűvé nőtte ki magát; több száz kriya (jóga gyakorlatsor), meditáció, életvezetési és makrodiétás program kötődik a nevéhez, melyeket az elmúlt évtizedekben százezrek gyakoroltak és gyakorolnak ma is.
YB fogadalmat tett, hogy a lehető legnagyobb őszinteséggel tanít és hogy megosztja azt a tudást és technológiát, melyet ő is mestereitől kapott. Mély meggyőződéssel tanította a Kundalíni Jógát azért, hogy visszaadhassa tanítványainak a saját erejükbe vetett hitüket, és hogy meggyőzze őket arról, hogy nincs arra szükségük, hogy saját magukon kívül, bárki más "tanítványaivá" váljanak szellemi fejlődésük útján való előrejutásuk érdekében.
Azt mondta, hogy mindenkinek veleszületett joga az, hogy egészséges, boldog és szentséges lehessen ("it is everyone's birthright to be healthy, happy and holy"), és hogy a Kundalini Jóga gyakorlása nem más, mint hogy tudatosan élünk is ezzel a jogunkkal.
Ez a jóga a gyakorlás jógája: beszélni nem érdemes sokat, a megtapasztalás adja az igazi élményeket!
(Ezt a szöveget bővebben az Adi Shakti Kundalini Jógaközpont honlapján olvashatjátok, mely az első és idáig egyetlen magyarországi kundalini jógaközpont. Ez a központ ad otthont az első magyarországi tanárképzésnek, mely képzés ebben az évben zajlik. A közösség célja a kundalini jóga egységes terjesztése Magyarországon.)