Kulturális területen dolgozó intézmények és szervezetek részvételével Kulturális Konzorcium alakult Százhalombattán. Az együttműködő felek 2010. december 20-án, ünnepélyes keretek között írták alá az erről szóló együttműködési megállapodást.
A Kulturális Konzorcium Százhalombatta fő célja a kulturális értékekhez való általános hozzáférés sokszínű módszereinek alkalmazásával minél szélesebb rétegek, csoportok bevonása, igényeik felkeltése és kielégítése. Mindez együtt jár a városi összetartozás erősítésével, a város kulturális turisztikájának fejlesztéséve és a Százhalombattáról kialakult kép minél kedvezőbbé alakításával.
A konzorcium alapítói úgy vélik, mindannyiunk érdeke az, hogy Százhalombatta a város határain belül és azon túl is jól artikulált, egyedi, mindenkitől különböző, könnyen megkülönböztethető arculattal, ún. "branddel" rendelkezzen. Ez pedig csak úgy érhető el, ha azok az intézmények, amelyek tevékenységük miatt közvetlen közönség kapcsolattal rendelkeznek (városon innen és túl) tevékenységüket összehangolják, együtt tervezzék, a feladatokat és a munkát megosszák, vagyis rövid, közép és hosszú távú stratégiát dolgozzanak ki. Ennek a stratégiának az a célja, hogy a város eredményeket érjen el, térségi hatósugara, jelentősége legyen, és szakmai tekintéllyel rendelkezzen a közművelődés, a kultúra, a kulturális és szabadidő turizmus, a lokálpatriotizmus, a lakóhelyhez való ragaszkodás terén.
A konzorcium alapító tagjai: Barátság Kulturális Központ, Hamvas Béla Városi Könyvtár, Hotel Training, Korshak Kft., Magyarok Öröksége Alapítvány, Matrica Múzeum, Városi Szabadidő Központ, Halom TV, Százhalombattai Hírtükör és Rádió6.
A Kulturális Konzorcium Százhalombatta irányító testülete a háromtagú elnökség. Az elnöki tisztet az alapítók egyhangú döntése nyomán Szigetvári József, a BKK igazgatója látja el. (Batta-online)

