A SZAK Stúdió kiállításait rendszeresen látogatók számára végre kiderülhetett, ki is I.D.A. A Kovács Éva (Ida) idei képeit bemutató tárlat november 13-án nyílt, és december 11-ig lesz látható.
Kovács Éva az Eszterházy Károly Főiskola Vizuális tanszékén tanulja iskolarendszerben a képzőművészetet. Az "iskolarendszerben" azért hangsúlyos, hiszen egy-egy művének címe iskolai feladatot tükröz, de az elnevezés, a feladat csak ürügy, jól látszik, hogy gazdag, már meglévő festői világát játszi könnyedséggel szerkeszti át az újabb téma függvényében.
Mikor először láttam képeit, már megfogott az az erő, magabiztosság, a színekre, kísérletezésre való igény, ami a mai napig jellemzi munkáit, miközben felsejlenek természetének kedves, nőies jegyei, a szó legnemesebb értelmében. Érzi és érti a művészetet, persze folyamatosan keresve az utat, az új szerkezeteket, hangulatokat, amelyeket jó érzékkel, biztos belső látással jelenít meg. Ez az, ami az egyik legnehezebb a művészetben, mint azt László Bandy is elmondta megnyitóbeszédében: biztos rajztudás szükséges hozzá, amely csak az első lépés. Ida képeiben leginkább ezt értékelem. Biztos ebben a fajta tudásában, s mivel rendszeresen (nap, mint nap) alkot, biztos lehet a "kezében" is. Így ecsetvonásai, vonalai lendületesek, továbbsodornak, végigvezetnek a képen, s képi világában. (Ha a vonal megszakad, átérezzük mi is.)
Az absztrakt képek mellett, az egyik teremben absztrahált portrésorozat vár a nézőkre, amely az előbbi "világmodellek" mellett az emberi kapcsolatokról is elgondolkodtat. Aki tartalmas kikapcsolódásra vágyik, nézze meg a kiállítást, mely megtekinthető a SZIKE új épületében (Damjanich út 24.) hétfőn 14.00-18.00 óráig, pénteken: 14.00-20.00-ig, egyéb időpontot egyeztetni, a képek megvételéről érdeklődni a szakstudio@citromail.hu">szakstudio@citromail.hu címen lehet.



