A minőségi szakember-utánpótlás biztosítása érdekében mesterkurzust és tanszéket hoz létre a MOL a veszprémi Pannon Egyetemen. Az erről szóló szerződést dr. Rédey Ákos rektor és Mosonyi György vezérigazgató írták alá a Pannon Egyetem Mérnöki Karának tanévnyitó ünnepségén.
A MOL Ásványolaj és petrolkémiai technológiai mesterkurzust (MSc) a Magyar Felsőoktatási Akkreditációs Bizottság (MAB) és a brit IChemE (Institution of Chemical Engineers) is akkreditálja, szakmai hátterét pedig a MOL Ásványolaj és Széntechnológiai Intézeti Tanszék biztosítja majd.
A tanszék kihelyezett részlegét Százhalombattán, a Dunai Finomítóban hozzák létre.
Az új képzési forma célja, hogy az itt végző hallgatók ismerjék és értsék iparáguk alapvető törvényszerűségeit, és a szakmai igényesség mellett gazdaságos, értékteremtő működésre törekedjenek – olvasható a MOL sajtóközleményében.
A képzés 10-25 hallgató részvételével, MOL-os oktatók bevonásával, a MOL igényeinek megfelelő tananyaggal folyik. A tanszék szeptemberben kezdi meg működését, a 4 féléves MSc oktatás pedig 2010 februárjában indul, és a tervek szerint hamarosan angol nyelven is folyik majd. A kurzusra jelentkezők nemzetközileg elismert diplomát kapnak, amely jó karrier lehetőséget kínál a MOL-csoporton belül.
A tanszék bázisán regionális oktatási és tudományos központot akarnak kialakítani, amely a kőolajipari utánpótlás biztosítása mellett szerepet vállal a szakmai továbbképzések szervezésében, és nemzetközileg kiemelkedő tudományos műhelymunkával járul hozzá az iparág fejlődéséhez.
A tanszék és a kurzus működését a MOL anyagi és szakmai támogatása továbbá MOL professzori ösztöndíj alapítása biztosítja. A nagyvállalat szakemberei több tantárgy oktatásában is részt vesznek, a hallgatóknak gyakorlati helyet, témavezetőt, konzulenst biztosítanak a diplomamunkákhoz, a kiemelkedő képességűeket pedig ösztöndíjban részesítik.
A MOL évente összesen közel 300 millió forintos támogatást nyújt a hazai felsőoktatási intézményeknek, a Pannon Egyetemmel aláírt stratégiai megállapodás azonban túlmutat az anyagi támogatáson: befektetés az utánpótlásképzésbe – nyilatkozta Mosonyi György vezérigazgató.
A MOL és a Pannon Egyetem együttműködése eddig is számos eredményt hozott a kutatás-fejlesztés területén. A nagyvállalat sok új technológiát és terméket valósított meg, amit az egyetemmel közös kutatások alapoztak meg. Ilyenek a kénmentes, bio-komponens tartalmú üzemanyagok, a használt gumiabroncs őrleményből készített gumibitumen, vagy a mezőgazdasági termékekből előállított alternatív motorhajtóanyag-komponensek. Jelenleg is többféle témakörben folynak közös kutatások.
Veszprémben jelenleg is a MOL támogatásával folyik az olajipari ellátási lánc optimalizáló és a tribológiai szakmérnökképzés, több MOL-os szakember ad elő rendszeresen az egyetemen, illetve minden évben több hallgató tölti szakmai gyakorlatát és írja diplomamunkáját a Százhalombattai Finomító üzemeiben.