Mikko Hirvonen, a Ford első számú rally-pilótája bravúros teljesítményének köszönhetően, először a görögországi, majd múlt hétvégén a lengyel futamot is megnyerve mindössze 1 ponttal ugyan, de átvette a vezetést a Rally Világbajnokságon (WRC).
A jelenleg 58 ponttal az első helyen álló Mikko Hirvonen a Világbajnokság utóbbi három futamán hibátlan teljesítményt nyújtott, az utolsó két futamot megnyerte, és előtte, Szardínián is csak csapattársának, a rendkívül gyors, ám sokat hibázó Jarri Matti Latvala-nak sikerült maga mögé utasítania.
A Világbajnokság így rendkívül kiélezetté vált, hisz a következő futamon, a július 31. és augusztus 2.-a között megrendezésre kerülő Neste Oil Finn Rally-n elviekben ugyan a Ford hazai terepen versenyző két finn pilótájának áll a zászló, ám Latvala legutóbbi, lengyelországi hibájának köszönhetően a konstruktőri címért folytatott küzdelemben nőtt a Ford lemaradása, és kétséges, hogy a hátralévő négy futam elég lesz-e a 17 pontos hátrány ledolgozására.
Latvalának, aki a lengyel futamon egészen az utolsó szakaszig a 8 pontot jelentő második helyen autózott, és egy banális hibát követően, percekkel a verseny vége előtt kiesett, ennek ellenére egyenlőre továbbra is bizalmat szavazott a Ford, bízva abban, hogy a két finn pilóta megismétli a bravúros szardíniai teljesítményt, és ismét ők állnak majd a dobogó két legfelső fokán.
-vzs-