A százhalombattai cselgáncs nagy hagyományokra és három évtizedes múltra tekinthet vissza, de az elmúlt években jogi és szponzori problémák miatt jószerével csak vegetált és kis híján a megszűnés határára sodródott a szakosztály. Így aztán kevesen öltötték fel városunkban a fehér judogit, sokan eligazoltak inkább a környékbeli egyesületekhez, például a BENTA SE-hez, ahol biztosabb volt a háttér. Mindezt látva nemrég a sportág kitartó battai megszállottjai gondoltak egy nagyot, és az SZVSE-től elválva az SZTC égisze alá helyezték magukat, ahol örömmel fogadták őket. A Százhalombattai Testedző Club cselgáncsosainak vezetőedzőjével, Sarkadi Jánossal beszélgettem erről, és tanítványai remek szerepléséről az októberi Budapest-bajnokságon.
TOVÁBB