Tél a télben
- JEGYZET
- 2007-01-23
Megmutatjuk, hogy ha Dubaiban lehet trópusi körülmények között sípályát létrehozni, akkor nálunk is megoldható, hogy csakazértis tél legyen. Január 22-én begördült a főtérre egy kisteherautó, és néhány óra leforgása alatt műjégpályát varázsoltak Szent István szobra elé. Bár csak délre ígérték a megnyitását, már tizenegy órakor megtelt a városközpont, mindenki kíváncsi volt erre a csudálatos valamire, ami jég is, meg nem is az, ugyanis nincs szükség hűtőcsövezetre, drága energiára, hogy hidegen tartsák a január végi tavaszban. Műanyagból készültek a fehér táblák, rendkívül erős műanyagból, amelyet nem roncsol el a korcsolyák éle, és úgy lehet siklani rajta, mint az igazi jégen. De legalábbis, majdnem.
TOVÁBB
