• img

    Hospice világnap

    TOVÁBB
  • img

    Százhalombattai Faluvédő Egylet Babaklubjának felhívása

    TOVÁBB
  • img

    Sikeres megyei pályázatok

    TOVÁBB
  • img

    Életmód Klub

    Az Együtt a Városért – Egészséges Életünkért Alapítvány Életmód Klubjának foglalkozásai szeptember közepétől május végéig tartanak. Az éves tagsági díj 2000 forint.

    TOVÁBB
  • img

    Buli a parkolóban

    Nem szokványos programot szerveztek a Béke utcai parkolóban a lakók: augusztus 17-én délután bográcspartit tartottak, elsősorban a gyerekek kedvéért. Az ötletgazda, Schmidt Csabáné elmondta: úgy gondolták, örömet szereznek a gyerekeknek azzal, ha a családok a szabadban tölthetik a délutánt. Két kisebb bográcsban főzték meg az ebédet, Schmidt Csaba volt a főszakács, de természetesen az asszonyok is segítettek, amiben csak lehetett.

    TOVÁBB
  • img

    Közalapítvány a fiatalokért

    A Százhalombattai Ifjúságért Közalapítványt tavaly hozta létre az önkormányzat. Az eltelt idő alatt programot indítottak a fiatalok jogosítványszerzésének támogatására, pályázatot írtak ki táborok, edzőtáborok megszervezésére, és számos tervük van a jövőre vonatkozóan.

    TOVÁBB
  • img

    Állatbarát gyerekek táboroztak Bugacpusztán

    TOVÁBB
  • img

    Állatbarát táborozás Bugacpusztán

    TOVÁBB
  • img

    Lángvivők a Gátőrházban

    A Speciális Olimpia Nemzeti Játékait értelmi sérült sportolók számára rendezik. Idén hatodik alkalommal kerül sor az eseményre június 22-e és 26-a között Kecskeméten. A megnyitó előtti napon a diósjenői rehabilitációs intézetben gyújtották meg az olimpia szimbolikus lángját, amivel hagyományosan a Belügyminisztérium rendészeti szerveinek dolgozói futnak a sportesemény helyszínére. A fáklyákkal négy útvonalon indultak el ma reggel, ezek közül az egyik Százhalombattát is érintette.

    TOVÁBB
  • img

    Fókuszban a pályázatok

    Sikeresen pályázott és nyert a Fókuszban Batta Ifjúsága Közhasznú Egyesület (FBI). A VÁTI Kht hirdette meg a pályázatot a területfejlesztésben érintett intézmények, valamint a civil szereplők kapacitásépítésére. A fedezetet az Európai Szociális Alap, valamint a magyar kormány állami költségvetése biztosítja. A program felelőse a Regionális Fejlesztés Operatív Program és Interreg Közösségi Kezdeményezés Irányító Hatóság, kedvezményezettje pedig a VÁTI Kht.

    TOVÁBB
  • img

    Polgárőr közgyűlés – törvény a gyakorlatban

    Módosult a közbiztonságról szóló törvény. A változás a polgárőrséget is érinti – ennek gyakorlati oldalát világította meg dr. Mihály István ezredes, az Érdi Városi Rendőrkapitányság vezetője június 10-én, a Százhalombatta Közbiztonsági Egyesület Polgárőr Szervezetének idei első közgyűlésén.

    TOVÁBB
  • img

    Polgárőrnap

    TOVÁBB
  • img

    Kitüntetés

    TOVÁBB
  • img

    Kicsik és nagyok

    TOVÁBB
  • img

    Pitypangos Palánták

    TOVÁBB
  • img

    Minősített alapítvány

    Az országban elsők között minőségbiztosítási tanúsítványt szerez a százhalombattai Sérültekért Alapítvány. A védjegy biztosítékként működik, így előnyt jelenthet a pályázatok és a szponzori támogatások elnyerése során – mondta Cseh Kornélné, a civil szervezet alapítója és titkára.

    TOVÁBB
  • img

    Tanácskozás a négylábúakról

    Egyeztető megbeszélést tartottak a Polgármesteri Hivatal szakemberei és a Százhalombattai Állatvédők Köre (SZÁK) elnöke. Arra keresték a választ, hogyan tehetnék hatékonyabbá az önkormányzat és a civil szervezet közötti együttműködést.

    TOVÁBB
  • img

    Háromszázhetvenöt növényfaj a Téglagyári-völgyben

    Hét tudományos előadás hangzott el az I. Nemzetközi Pannon Löszpusztagyep Konferencián, amit a Százhalombattai Környezetvédelmi Egyesület és a Faluvédő Egylet szervezett a BMK-ban május 11-én. Az elsőt dr. Benedek László polgármester, dr. Tüske László alpolgármester és dr. Vicze Magdolna, a múzeum igazgatója is meghallgatta.

    TOVÁBB
  • img

    Ünnepel a Magyar Vöröskereszt

    A solferinoi csatamezőn több mint negyvenezer sérült vagy halott katonát hagytak a harcoló csapatok 1859-ben. Henry Dunant, a fiatal üzletember ezt látva félbeszakította üzleti útját, és a helyi asszonyok segítségével ellátta a sebesülteket. Ezt követően javasolta, hogy minden országban jöjjön létre olyan, önkéntesekból álló segélyszervezet, amely háború esetén ápolja a sebesülteket. Azt is indítványozta, hogy nemzetközi egyezményben nyilvánítsák semlegesnek a sérülteket és az ápolókat, hogy ne essen bántódásuk.

    TOVÁBB
  • img

    Köszönet az 1 %-ért

    TOVÁBB

Friss híreink

További híreink