Elhalasztották a földkerülést
- CIVIL SZFÉRA
- 2008-11-17
Klubnapot tartott november 11-én a Társasházak Érdekvédelmi Egyesülete. A rendezvényen részt vett Kovács Lajos képviselő, a Kommunális, Városüzemeltetési és Közrendi Bizottság elnöke, valamint Pátkai Zsolt, a Gazdálkodási, Pénzügyi és Integrációs Bizottság elnöke, a találkozón ugyanis a jövő évi pályázati lehetőségekről volt szó.
TOVÁBB
A Nemzeti Civil Alapprogram támogatásával továbbképzést szervezett a Szülők Fóruma Egyesület. A megváltozott fejlődésmenetű – hiperaktív - gyerekek fejlesztési lehetőségeiről tartott előadást Földi Rita, a Károli Gáspár Református Egyetem tanszékvezetője.
TOVÁBB
A Nők a közösségekért elnevezésű, a PHARE által finanszírozott projekt keretében jött létre 2005-ben a Promenád csoport, azzal a céllal, hogy összefogja azokat a nőket, akik szabadidejükben a társadalom számára fontos és hasznos tevékenységet végeznek.
TOVÁBB
Egy zsáknyi nárciszhagyma került az egészségügyi központ előtt kialakított szív alakú virágágyásba október 10-én, amikor a hospice és a palliatív ellátás világnapját ünnepelte közel száz résztvevő. Schaffer Judit, a Gondoskodás 2000 Ápolási Szolgálat vezetője szervezte a programot, amelyen a Felhőjárók Színtársulat, az Eötvös Loránd Általános Iskola kórusa adott műsort, emellett több fiatal mondott verset, illetve énekelt.
TOVÁBB
Együttműködési megállapodást írt alá Schmidt Mónika, a Szülők Fóruma Egyesület elnöke és Agnieszka Wlaclawik Szewczik, a brzeskoi Központi Önsegélyező Ház képviselője szeptember 12-én a „Matrica” Múzeumban.
TOVÁBBNegyvenöt százhalombattai civil szervezet összesen 22,5 millió forintos támogatáshoz jutott 2007-ben a személyi jövedelemadóból felajánlható 1 százalékból. Ennél több szervezet működik a városban, de vagy nem jogosultak a felajánlásra, vagy nem részesültek ebből a forrásból.
TOVÁBB