• img

    Osztottak még nekünk lapot?

    Évről évre nő az érdeklődés a százhalombattai Szülők Fóruma Egyesület pedagógiai-pszichológiai tanácskozásai iránt. A tömött széksorokban rendszerint nemcsak a helyi, hanem a környékbeli szakemberek, óvónők, tanítók, fejlesztőpedagógusok, családsegítők ülnek. Az idei, sorrendben tízedik Születéstől felnőttkorig konferencia három napos lesz, és négy százhalombattai helyszínen zajlik.  

    TOVÁBB
  • img

    Betűvető pótnagyszülők

    Figyelemzavar, olvasási nehézségek, túlterhelt pedagógusok és nehéz helyzetű gyerekek – az általános iskolai állapotjelentésre mindenki azonnal ráismer. Van-e kivezető út, vagy elfogadjuk, hogy a diákok jelentős része úgy kerül ki az iskolapadból, hogy nem rendelkezik az értő olvasás megfelelő szintű képességével?

    TOVÁBB
  • img

    Ételosztás a Szent István templomban

    Egytálételt kapnak a rászorulók Százhalombattán, a Szent István templomban november 3-a és december 19-e között. A magyar állam támogatott karitatív program keretében népkonyha jellegű ellátást biztosít azoknak, akik más jellegű támogatott étkeztetésben nem részesülnek.

    TOVÁBB
  • img

    Út a végső pillanatig

    A Hospice és Palliatív Ellátás Világnapján közösségi rendezvénnyel hívták fel a Gondoskodás 2000 Ápolási Szolgálat munkatársai a Százhalombattán élők figyelmét az életük végén járó, gyógyíthatatlan betegek ellátásának fontosságára. Október 3-án a Csónakázó-tó melletti programon szóltak az önkéntes segítségnyújtás jelentőségéről, és adományokat gyűjtöttek a szervezők.

    TOVÁBB
  • img

    Semmy Schilt látogatása a Bethesda Gyermekkórházban!

    A HELL ENERGY és a K-1 Hungary meghívására érkezett Budapestre Semmy Schilt 4-szeres K-1 Világbajnok, aki az itt töltött hosszú hétvége alatt számos változatos programon vett részt. Azonkívül, hogy a TEK Budo és Küzdősport Gálájának díszvendége volt, ellátogatott a Parlamentbe, edzést tartott a Hegyvidék Harcosai Akadémia fiatal kempósainak és beteg gyerekeket látogatott meg a Bethesda.

    TOVÁBB
  • img

    Akcióban a Hulladékkommandó

    Harmincegy 80 literes zsák szemetet és mintegy három köbméter nagyobb méretű lomot gyűjtöttek össze a százhalombattai Hulladékkommandó Társadalmi Járőrszolgálat aktivistái szeptember 21-én a Takarítási Világnap alkalmából az Olajmunkás úton. Amit összeszedtek, azt a Szákom Kft. szállította el.

    TOVÁBB
  • img

    Önkénteseket várnak a hospice világnapra

    Az idős és beteg emberek gyakran magányosan, szomorúságban, testi, lelki fájdalommal töltik életük utolsó szakaszát. A hospice mozgalom azért dolgozik, hogy emberi méltóságukat megőrizve, fájdalommentessé és tartalmassá tegye számukra ezt az időszakot.

    TOVÁBB
  • img

    Húsz éves a polgárőrség

    A rendszerváltás utáni társadalmi, gazdasági változások, a romló közbiztonság, különösen pedig Balogh Lajos és társainak rettenetes bűncselekményei – ezek a jelenségek indították el a polgárőrség szerveződését Százhalombattán. Az 1994-es alakuló ülésen 124-en vettek részt, a százhalombattai polgárőrség mára országosan is az egyik legelismertebb szervezet lett.

    TOVÁBB
  • img

    Oxifa a templomkertben

    Oxyfát ültetett a százhalombattai Hulladékkommandó Társadalmi Járőrszolgálat az óvárosi Szent László templom kertjében augusztus 28-án és a Szent István templom udvarán augusztus 31-én.

    TOVÁBB
  • img

    Szakmai találkozó

    Szakmai találkozót tartott az ÉTA, az Értelmi Sérülteket Szolgáló Társadalmi Szervezetek és Alapítványok Országos Szövetsége július 2-án a Gátőrházban. A rendezvény célja az volt, hogy a lakhatással kapcsolatos törvényi változásokból adódó kérdésekre, problémákra megoldást találjanak a Sérültekért Alapítvánnyal közösen.

    TOVÁBB
  • img

    Mintamentor

    A százhalombattai Szülők Fóruma Egyesület munkatársa, Kővári Valéria is elindult a Vodafone Magyarország Alapítvány hetedik alkalommal meghirdetett Főállású Angyal elnevezésű nyilvános pályázatán. A június 6-án lezárult szavazás alapján ugyan nem jutott be a döntő fordulóba, de a programja kész az elkövetkező egy évre. Mi lesz a tervekkel?

    TOVÁBB
  • img

    Diákok a Csónakázó-tónál

    A tanítási év utolsó napjaiban is folytatódott a polgárőrség által koordinált diákközmunka-program Százhalombattán – tájékoztatott Kiss Balázs, a polgárőrség környezetvédelmi csoportjának tagja.

    TOVÁBB
  • img

    Egy nap másokért

    Százhúsz DM-es munkavállaló és családtag csatlakozott a százhalombattai Hulladékkommandó Társadalmi Járőrszolgálat legutóbbi várostisztító akciójához június 7-én.

    TOVÁBB
  • img

    A rendőrség stratégiai partnernek tekinti a polgárőrséget

    Második alkalommal tartotta Százhalombattán évértékelő küldöttgyűlését a Pest Megyei Polgárőr Szövetség május 24-én, a Szekeres József Rendezvényközpontban. A rendezvényre 187 településről 210 küldött, vendég és kitüntetett érkezett.

    TOVÁBB
  • img

    A tájékozottság erejével

    Elsősorban a minél szélesebb körű tájékoztatás, a szabad információáramlás a célja a civil szervezők által kezdeményezett Születés Hete országos rendezvénysorozatnak, amihez az idén közel hatvan helyszín csatlakozott, köztük Százhalombatta is.

    TOVÁBB
  • img

    Két nap szedett a polgárőrség

    Május 10-én és 11-én is akciózott a Százhalombattai Polgárőr Szervezet az országos TeSzedd! mozgalom keretében. A részletekről Kiss Balázs megbízott koordinátor tájékoztatott.

    TOVÁBB
  • img

    Negyedszer is TeSzedd!

    Május 10-én negyedik alkalommal vett részt a százhalombattai Hulladékkommandó Társadalmi Járőrszolgálat a TeSzedd! környezetvédelmi akcióban. A 2011-ben indult országos szemétszedés idén háromnaposra bővült.

    TOVÁBB
  • img

    Civil sikerek

    A sérült emberek bentlakásos ellátásának új formái, valamint az autizmussal élők értékteremtő foglalkoztatása volt a témája annak a szakmai találkozónak, amit Miskolcon szervezett a Szimbiózis Alapítvány civil szervezetek és szakpolitikusok részvételével május 7-én. Százhalombattát Cseh Kornélné, a Sérültekért Alapítvány elnöke, valamint Holenárné Hlaszny Orsolya szakdolgozó képviselte.

    TOVÁBB
  • img

    Ünnepélyes állománygyűlés

    Ünnepélyes állománygyűlést rendezett a Pest Megyei Speciális Mentő és Önkéntes Tűzoltó Egyesület Százhalombattán, a Városháza dísztermében május 4-én.

    TOVÁBB
  • img

    Több mint egy tonna

    Az 1-es Számú Általános Iskola nyerte a Hulladékkommandó Társadalmi Járőrszolgálat és a Holofon Zrt. műanyagkupak-gyűjtő versenyét Százhalombattán.

    TOVÁBB

Friss híreink

További híreink